Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

casopisy-o-vine

Mapa vinařských oblastí České republiky

Autor: SHOCart spol.s r.o. a SVČR
Vydavatel: Svaz vinařů ČR
Kategorie: informace o víně
e-shop

Mapa obsahuje přehledovou mapku ČR s vyznačením jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí podle nového vinařského zákona. Hlavním obsahem mapy jsou podrobné mapy jednotlivých vinařských podoblastí (Litoměřické, Mělnické, Znojemské, Mikulovské, Velkopavlovické a Slovácké).
V mapě jsou vyznačeny všechny vinařské obce v ČR s rozlišením podle velikost ploch vinic v jednotlivých obcích. Díky projektu „Kategorizace vinařských tratí“, který se prováděl pro Jihomoravských kraj jsou v podoblastech vinařské oblasti Morava podrobně vyznačeny všechny viniční trati dle aktuálního stavu roku 2004, včetně rozdělení na jednotlivé kategorie. Toto podrobné vyznačení vinic včetně kategorizace je naprosto unikátní věcí, která zatím nebyla v této podobě realizována. Je to první a zatím jediná mapa vinařských oblastí a podoblastí podle nového vinařského zákona z roku 2004. Mapa je doplněna vyznačením „vinařských stezek“ vhodných pro cykloturistiku.
Zadní strana mapy obsahuje slovní popis jednotlivých vinařských podoblastí od prof. Krause, seznam všech viničních tratí České republiky a adresář významných organizací a institucí ve vinařství.
Mapa je tištěna ve standardním rozměru 960 x 660 mm a bude k dispozici v klasické skládané podobě, v neskládané podobě k zarámování vhodné např. do vinoték a sklepů.

Expedici distributorům a prodejnám zajišťuje Svaz vinařů ČR, Žižkovská 1275, 691 02 Velké Bílovice, tel. 519 346 495, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.svcr.cz. Kusový prodej zajišťuje Národní vinařské centrum o.p.s., Zámek 1, 691 42 Valtice, tel. 519 352 072, www.vinarskecentrum.cz