Menu
uspechy-nasich-vin

Dotaz z 14. 06. 2010 (Petra)

Dobrý den,

chtěla jsem Vás poprosit o objasnění Svatomartinského vína, konktrétně doba jeho pití. Svatomartínské víno se pije již tentýž rok, co proběhla sklizeň? Ale prosím, jak je to u bílého Svatomartinského vína, je to technologicky možné, aby se bílé Svatomartinské víno pilo již tentýž rok, co se sklízí?

Prosím mohl by jste mi doporučit nějaký odkaz, kde bych se mohla dočíst o výrobě tohoto vína?

Předem děkuji za Váš čas a za Vaši odpověď.

Petra ze Severní Moravy.

Odpověď: Dobrý den,
Svatomartinská vína (bílá, růžová, červená) by se měla nejlépe vypít do konce kalendářního roku, max. však 6 měsíců od data výroby. To znamená, že Svatomartinská vína, která budou z letošní sklizně, by jste měla nejlépe vypít do konce roku 2010 nebo do konce dubna roku 2011. Co se týče technologie výroby Svatomartinských vín, je podstatně jednodušší vyrobit bílá a růžová vína, než víno červené, protože u červeného vína většinou probíhá ještě jablečno-mléčná fermentace, která prodlužuje dobu výroby o 10 až 20 dní. Řádově lze Svatomartinské víno vyrobit do 1 měsíce od doby sklizně.
Více informací o Svatomartinském víně naleznete zde: http://www.svatomartinskevino.cz/

S pozdravem

Marek Babisz
Vložil: -mb-

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech