Menu
uspechy-nasich-vin

Dotaz z 13. 06. 2010 (Kresta)

Dobrý den,

doporučuje se vypít 2 - 4 dcl vína denně. Jak ale skladovat už otevřené víno aby se nepokazila chuť? Můžete mi prosím poradit? A jaká vína to vydrží?

Díky Kresta

Odpověď: Dobrý den,
pokud budete pít láhev vína v páru, tak dle doporučení lékařů ji vypijete celou a odpadne vám skladování. Pokud vám ale přesto nějaké víno v lahvi zůstane máte dvě možnosti, bud použít speciální pryžovou zátku a vakuovou pumpu a vzduch z lahve odsát. Nevýhoda tohoto systému je, že se vám odsává i aroma vína. Druhá možnost je použití inertního plynu např. směs argonu a dusíku. Dnes se již běžně dostane ve specializovaných obchodechpod názvem Wine Preserver. Do otevřené lahve půstíte inertní plyn a tím vytlačíte kyslík. Samozřejmě ne každé víno to vydrží, obecně jsou vína náchylnější na delší dobu se vzduchem ta, která byla vyráběna přísně reduktivně.

S pozdravem

Marek Babisz
Vložil: -mb-

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech