Menu
uspechy-nasich-vin

Dotaz z 12. 11. 2009 (Veronika, Brno)

Dobrý den,od jednoho vinaře z jižní Moravy jsme minulý rok koncem listopadu zakoupili červené víno (modrý Portugal). Po jeho konzumaci jsme měli fialové jazyky :-D

Někdo tvrdí, že to bylo tím, že to bylo mladé víno a že je to běžný jev, ale mně se to nezdá. A po tom, co jsem zhlédla film 2Bobule, jsem se musela opravdu od srdce zasmát, protože filmová postava \"pan Tichý\" měl ten samý problém po tom, co bylo bílé víno dobarveno potravinářským barvivem.Kde je tedy pravda? Prosím o \"rozseknutí\" tohoto problému jednou provždy :-)Děkuji a přeji pěkný den ;-)

Odpověď: Dobrý den, prosím nevěřte všemu, co vidíte ve filmu, kde tvůrci samozřejmě používají nadsázku pro zvýšení atraktivity filmu. Fialový jazyk budete mít i konzumaci kvalitního červeného vína. Zvláště moderní technologie výroby červených vín mnohdy užíva delší maceraci hroznů, kdy se do vína ze slupek uvodlní značné množství přírodního barviva. Pokud máte o kvalitě vína pochybnost, můžete se obrátit na kontrolní orgán - Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci (www.szpi.gov.cz).
Vložil: -pk-