Menu
uspechy-nasich-vin

Dotaz z 27. 05. 2009 (Radek)

Dobrý den,

možná hloupý dotaz: co je příčinou bolesti hlavy po konzumaci vína. Pro úplnost dodávám, že se jedná o rozumnou konzumaci, nikterak moc \"přes míru\".Jak to, že v některých případech (hlavně po místních výstavách vín) mne hlava bolí a jindy ne? Dle mého názoru to musí být vínem, v konzumovaném množství to není.Dříve se říkalo, že je to doslazováním cukru (ale to se v jakostkách přeci běžně dělá), slyšel jsem též o zbytcích síry.Děkuji za odpověď.

Radek

Odpověď: Dobrý den, dovolím si spíše obecnější odpověď - případná bolest hlavy u konzumace vína může souviset s vyšším obsahem síry, množstvím konzumace a celkovým stavem organizmu (únava, nemoc, konzumace na lačno..) Při umírněné konzumaci kvalitního přívlaskového vína by nic takového nemělo nastat, i když je to samozřejmě individuální. Každopádně precizní odpověď je spíše otázkou pro odborníka - lékaře.
Vložil: -pk-

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech