Menu
uspechy-nasich-vin

Dotaz z 01. 01. 2008 (Roman Šafařík)

Dobrý den, právě jsem si pořídil RD na Moravě s vinohradem, o který bych se chtěl naučit starat a zkusit si vlastní výrobu vína. V této souvislosti se snažím vyhledat nějaké knihy, DVD aj. pro začátečníky vinaře jako je práce na vinohradě, péče o víno, vinař začátečník aj., ale ve výběrech jsou již samé pro pokročilé a výše vinaře. Rád bych Vás poprosil o možnost doporučení nějakých knih, DVD aj.

Velmi děkuji za ochotu. Roman 27let

Odpověď: Dobrý den, každopádně není špatné, pokud se budete mít s kým poradit (ochotný zkušený soused). Co se týče literatury, doporučuji:

- pro vinohradnictví: Kraus V., Kraus V. jr.: Pěstujeme révu vinnou (Grada) nebo Pavloušek P.: Pěstování révy vinné v zahradách (Computer Press).

- pro výrobu vína: Steidl R.: Sklepní hospodářství (Národní salon vín - Národní vinařské centrum), příp. Pavloušek P.: Výroba vína u malovinařů (Grada).

K dostání v e-shopu NVC (www.vinarskecentrum.cz/obchod) příp. www.grada.cz a knihy.cpress.cz
Vložil: -pk-

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech