Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

uspechy-nasich-vin

Dotaz z 01. 12. 2005 (Martin Stavjaník)

Dobrý den,

někde jsem se dočetl, že v ČR se přívlastková vína nesmí prodávat jako sudová. Je to pravda, popř. za jakých podmínek se prodávat mohou?

Odpověď: Dobrý den,
ano, je to pravda. §27 odst. (7) našeho vinařského zákona uvádí , že víno s přívlastkem se smí uvádět do oběhu pouze ve skleněných láhvích o objemu do 0,75l. Pokud tedy někdo prodává čepované sudové víno označené jako víno s přívlastkem (kabinet, pozdní sběr atd.), jedná se o porušení vinařského zákona a toto jednání může být pokutováno Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

-pk-
Vložil: