Menu
O webu Top img

Největší portál o moravském a českém vinařství

Informační portál přináší komplexní a přehledně strukturované informace o moravských a českých vínech v moderním, funkčním a živém designu pohodlně dosažitelné z tabletů i chytrých telefonů.

Texty a informace autoři tvořili s cílem, aby byly co nejsrozumitelnější laické veřejnosti, ale zároveň aby byly užitečné i vinařským profesionálům. K jejich atraktivnější prezentaci portál využívá široké možnosti a trendy současného webdesignu, jakými jsou naučná i zábavní videa, interaktivní prvky (mapy, vyhledávače atd.) nebo infografiky. Na portále si také našly místo informace o Svatomartinských, růžových a VOC vínech, které bylo dosud třeba hledat na několika samostatných stránkách. Návštěvníci zde tedy dostávají všechny informace o vínech z Moravy a vínech z Čech přehledně na jednom místě.

Nová struktura webu nabízí kategorie Naše vína, kde se návštěvník dozví vše o vinařských regionech, odrůdách, výrobě vína, degustaci i historii. Nalezne zde i zmíněné kategorie Svatomartinských, růžových a VOC vín, informace o snoubení vín s pokrmy a mnoho dalšího. Další kategorie Akce a novinky nabízí hojně využívaný přehled o vinařských akcích v regionech, mapu akcí a další informace. Cesty za vínem přinášejí kompletní informace pro zájemce o vinařskou turistiku, Naši vinaři zase souhrnný seznam vinařů a vinařství a také například informace o úspěších našich vinařů na mezinárodních soutěžích. Nechybí kategorie O nás, kde jsou přehledně shrnuty informace o Vinařském fondu, současné legislativě, vinařských publikacích a mnoho dalšího.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech