Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

kurzy-o-vine

Úvod do degustace vína

Pořádá Národní vinařské centrum Valtice

Svět vína je velmi krásný, ale také velmi obsáhlý a rozmanitý. Mít alespoň základní orientaci ve víně patří dnes k základnímu společenskému bontonu a mít znalosti v tomto oboru znamená určitou společenskou prestiž. Lidé, kteří pijí víno o něm mají namnoze velmi dobré znalosti a stejný přehled požadují i od toho, kdo jim víno prodává ve vinotéce či podává v restauraci. 


K profesionálnímu číšníkovi podávajícímu zákazníkovi víno, sommelierovi, patří nejen dokonalé umění servírování vína či doporučení vína k pokrmu (viz více kurz Sommelier junior), ale také péče o víno před jeho podáváním a očekávanou samozřejmostí je také schopnost vína rozeznávat a nenabídnout zákazníkovi víno vadné.
Přednáší doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. – vysokoškolský pedagog se specializací na víno, vedoucí ústavu posklizňové technologie ZF MENDELU v Lednici.

Komu je určen: Vinařům či pracovníkům restaurací a vinoték, ale také všem milovníkům vína, zejména začátečníkům a mírně pokročilým. Toto školení může být vhodným předstupněm pro další profesionální kurzy, např. Výcvik a výběr specializovaných expertů posuzovatelů pro senzorickou analýzu vín podle ČSN ISO 8586-2, které pořádá Národní vinařské centrum.

Jak často se koná: cca 10x ročně

Termíny: viz Kurzy a semináře

Zajišťuje: Národní vinařské centrum

Svatomartinská vína ročníku 2017 jsou vybrána

1. 11. 2017 09:51, Pro veřejnost

V úterý 31. 10. proběhlo ve Valticích druhé kolo hodnocení vín, která usilovala o možnost používat známku Svatomartinské 2017. Celkem do obou kol hodnocení vinařské firmy přihlásily 431 vzorků ml ...

Vína z Moravy, Vína z Čech