Menu
instituce

MORAVÍN – svaz moravských vinařů

MORAVÍN – svaz moravských vinařů vyvíjí svou činnost především na Moravě, a to již od roku 1965. Téměř po čtyři desetiletí sdružuje několik stovek malých a středních vinařů a přátel vína.
V současné době má více než 350 platících členů a je největším sdružením vinařů – fyzických osob v České republice. Organizační výbor je 9-členný a je pracovním orgánem svazu.

Výbor svazu zajišťuje odborné semináře a odborné zájezdy v tuzemsku i do zahraničí, spolupracuje se SViŠ ve Valticích, se Společností VVT ve Valticích a dalšími odbornými institucemi a vinařskými odborníky u nás i v zahraničí, kteří projeví o tuto spolupráci zájem. MORAVÍN poskytuje i odborné poradenství.

Otevřením Národního vinařského centra v historických prostorách valtického zámku lze vhodnou koordinací odborné činnosti v profesionálně vybaveném odborném prostředí prohloubit permanentní vzdělávání vinohradníků a vinařů, obchodníků s vínem i konzumentů.

www.moravinvaltice.cz

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech