Menu
instituce

Asociace sommelierů ČR

Asociace sommelierů ČR vznikla v roce 1997. Zakládajícími členy byli Martin Pastyřík (president) a Ivo Dvořák (vicepresident). V roce 1998 byla AS ČR ve Vídni přijata do Mezinárodní asociace sommelierů ASI.

AS ČR pořádá každoročně 10 běžných setkání svých členů, spojených se semináři a degustacemi na dané téma. Kromě těchto setkání se konají exkurze do výrobních podniků a zájezdy na gastronomické veletrhy (Vinex Brno, VinExpo Bordeaux, ProWein Düsseldorf, VinItaly Verona atd.). AS ČR má pravidelně svůj stánek na veletrhu Víno & Destiláty v Praze.

Dále pořádá kurzy pro sommeliery a hotelové školy i řízené degustace pro společnosti a provádí konzultační činnost.

AS ČR odborně zaštiťuje a spolupořádá následující sommelierské soutěže:

* Trophée Ruinart
* Trophée Bohemia Sekt
* Znovín Znojmo Cup
* Grand Prix Vinex

V současné době má AS ČR 274 členů, kteří mají jeden ze základních druhů členství.

* Řádné členství je určeno pro profesionální sommeliery, kteří složí předepsané zkoušky, nebo zvítězí v některé ze soutěží spolupořádaných AS ČR (79 členů).
* Volné členství je určeno milovníkům a přátelům vína, kteří se chtějí dále vzdělávat (195 členů).
* Firemní členství zahrnuje společnosti, které chtějí vzdělávat své zaměstnance, či podporovat rozvoj sommelierství (Bohemia Sekt, Znovín Znojmo, Vinium Velké Pavlovice, Becher).

www.sommeliers.cz

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech