Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Bariková vína

Jaká moravská bariková vína si můžete koupit a vychutnat?

KubíkCuvée Velká červená slípka 2015

Vinařství Kubík

Alkohol: 14,5 %

Víno, které bylo vyrobeno z odrůd Frankovka a Zweigeltrebe, zrálo 14 měsíců ve francouzských barikových sudech. Je temně rudé barvy, v jeho vůni najdete červené peckové ovoce s výraznou stopou vanilky a kávy, chuť je plná, hřejivá, ovocná s lehkou vanilkovou stopou.

MaňákMalbec 2017

Vinařství Štěpán Maňák

Aktuální novinkou vinařství je odrůda Malbec 2017, který zrál 12 měsíců v sudech z francouzského a amerického dubu. Výsledkem je blend, u kterého vás zaujme výrazná ovocitost tmavých plodů doplněná o tón tmavé čokolády. Dřevo zde slouží jako jemný doplňující charakter celkového organoleptického vjemu.

VajbarSekt Vajbar Rulandské bílé Barrique Brut, jakostní šumivé víno stanovené oblasti 2014

Vinařství Vajbar

Alkohol: 13 %

Barva je sytě zlatá s mosaznými odlesky. Sekt velmi bohatě perlí, jemné perličky tvoří dlouhé pevné řetízky. Vůně je velmi bohatá a plná, přináší nazrálé tóny vzniklé dlouhým zráním v láhvi, doplněné o bohaté tóny koření z barikového sudu. Klasické opečené toasty se potkávají s celým spektrem marmelád i medu. Chuť je plná, suchá a osvěžující. Neuvěřitelně ušlechtilá a bohatá. Opakují se tóny toastů, selského másla, koření, marmelád, postupně přichází červený grep a v suchém závěru i pomerančová kůra. Podávejte k terince z foie gras.

SkalákFrankovka 2015 barrique, Sklep Skalák, Výběr z hroznů, suché

Vinné sklepy Skalák

Zbytkový cukr: 3,7 g/l
Kyseliny: 5,7 g/l
Alkohol: 13 %

Toto výjimečné víno vzniklo metodou využívající tradiční postupy ve spojení s moderní technologií. Barva vína je výrazná, tmavě fialovo-červená, už na pohled je víno velmi husté a extraktivní. Aroma vína je díky ročnímu zrání ve francouzském sudu velmi komplexní, hluboké a nekonečné. Může vám připomínat širokou paletu peckového ovoce od třešní, višní v čokoládě až po sušené koření, doutníky, vanilku a švestková povidla. Tyto chutě se lépe rozvinou a umocní při dekantaci vína cca 60 minut. Chuť je velmi plná, na začátku ucítíte vyzrálé sladké taniny a tříslovinku. Později se vám na jazyku rozprostře velmi dlouhá dochuť po bonbónech ve stylu višní v hořké čokoládě. Klasickou slováckou trpkost v tomto víně krásně zakulacuje plný taninový závěr vína, který umocní jeho exkluzivitu a vhodnost na slavnostní tabule. Ideální kombinace vína je ke zvěřině, ale vychutnáte si jej i bez pokrmu, u krbu a v příjemné společnosti.

LudwigAndré pozdní sběr 2016, suché

Vinařství Ludwig, s. r. o.

Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 4,8 g/l
Alkohol: 12,5 %

Granátové víno získalo ležením v barikovém sudu plnou extraktivní chuť s tóny vanilky. Ve vůni vzniká příjemný nádech ostružin a černého rybízu. Celkový vjem ze spojení dřeva a vína se znásobuje v aromatickém i chuťovém profilu.

SkoupilCuvée Červený Kohout 2015, výběr z hroznů

Rodinné vinařství Skoupil

Alkohol: 13 %

Víno složené ze dvou odrůd – 30 % Rulandské modré a 70 % Frankovka. Tohle speciální víno zraje v dubových sudech z USA barik 12 měsíců. Limitovaná série 1000 ks. Víno, které rychle mizí. Tato limitovaná edice se již nikdy nebude opakovat!

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech