Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Video: Malá velká vinařská republika – Kraví hora

 Ačkoli za našimi hranicemi o této republice ví jen málokdo, nic to nemění na faktu, že čistě vinařská Svobodná spolková republika Kraví hora je jednou z nejvýznamnějších na světě.

Zřejmě proto, že jejím hlavním posláním je výroba vynikajících vín, nikdy nevedla žádnou válku, nezažila povstání ani revoluce a její hospodářství stále jen kvete, tedy vlastně plodí. A podle toho vypadají také její občané. Jsou to lidé přátelští, pracovití, veselí a pohostinní. Z milníků historie této země bychom neměli opomenout např. návštěvu matky Járy Cimrmana, která tu ve vysokém stupni těhotenství přespala. Historici se oprávněně domnívají, že to byla právě sklenička zdejšího vína, která měla rozhodující vliv na pozdější charakter jejího syna, největšího ze světových géniů. Velikostí malá, ale významem největší - taková je Kraví hora. Jak by řekl klasik: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Videa - vinařské zajímavosti

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech