Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Cyklostezky jinak: zkuste video blog s průvodcem

Cykloturistika, stejně tak jako vinařská turistika je rok od roku populárnější. Do přírody i za vínem vyjíždí více nadšenců sportovce a putování po vinařských stezkách v sobě oba tyto fenomény přirozeně spojuje. Po mapách a obsáhlých průvodcích Krajem vína tak Vinařský fond představuje další informační servis pro cyklisty a milovníky vína.

Jedná se o takzvaný vlog, neboli video blog. Ty nejlepší trasy vedoucí po nejkrásnějších vinařských oblastech naší země si teď zájemci budou moci předem „projet očima“ s osobním průvodcem. Ten přitom využívá mix záběrů z GoPro kamery, klasické videokamery i archivních materiálů, takže kromě zkráceného průběhu celé cesty je k vidění mnohem víc.

 

Formát videa poskytuje turistům přesah v podobě názorné instruktáže. Průvodce zážitky podrobně komentuje, upozorní na všechny zajímavosti na trase, na nenápadné odbočky a záludnosti, které by se mohly snadno přehlédnout, na místa, která doporučuje navštívit a proč si stojí za to někdy pár kilometrů zajet. To vše je obohaceno o jeho osobní dojmy a postřehy. Celou projetou trasu je možné si následně prohlédnout na mapě, detailně si ji prostudovat, vytisknout nebo díky přiloženému formátu gpx přímo stáhnout do navigace nebo mobilu.

Doplňkové podklady ke trase najdete zde: Moravská vinná stezka, Znojemsko, 1. část

Je jasné, že osobní zážitek nemůže nahradit ani sebelepší video. Právě o to ale jde. Inspirovat k vlastní výpravě za krásami vinařské krajiny. Tento seriál tak má za úkol navnadit diváky, aby se na kole vydali na stezky lemované nádhernými vinicemi, seznámili se s vinařskou architekturou minulosti i současnosti, vychutnali si každý doušek skvělého vína a prožili nezapomenutelné okamžiky.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech