Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Vínu zazpívá i Mládek

Břeclavský deník, 30.8.2008

Velké Pavlovice/Kromě vína a folklóru pořadatelé Velkopavlovického vinobraní připravili i program pro všechny věkové kategorie. 'Letos to budou hosté místního Presúzního sboru. Mimo jiné se představí Rivus and percussion session, Tomáš Kočko, dále folklórní soubor Čarovné ostrohy z Bratislavy,' nastínil program vinobraní jeho producent Roman Veverka.

Nejlepší vystoupení včerejšího koncertu dnes umělci zopakují. 'Tomáš Kočko už bohužel musel odjet, takže návštěvníci vinobraní znovu uslyší Šárku Markovou ve spojení s Presúzním sborem a mužáky,' zmínil část programu, která se včera líbila nejvíc pořadatel. Její skladba pojednává o zážitcích průměrné Pražandy, která se střetne s moravským vínem a neodhadne svou míru. 'Není to ale nic vulgárního. Je to spíše takový vtip. Mnoho turistů se v této písni ale asi najde,' ohodnotil Veverka. Pro děti je na dnešek přichystána interaktivní škola kouzel Harryho Pottera a především stálice české hudební a bavičské scény Ivan Mládek. Jeho vystupení naváže na již zmíněnou šansoniérku Markovou, která svůj zpěv spojí s místními umělci. Celé vinobraní doplní řemeslný jarmark, jízdy koňskými bryčkami, výstava obrazů nebo prohlídka místního kostela. A protože jde hlavně o víno, nebou chybět otevřené sklepy a nejedno občerstvení. Z tradičního programu se návštěvníci mohou těšit na průvod městem nebo zarážení hory v podání místních ochotníků a chasy. Vinobraní vyvrcholí zábavou.


(sav)

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech