Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Pozvánka na vinařské akce v červnu 2019

Nejlepším důvodem proč se dotknout sklenice vína v deštivém počasí je ten hřejivý pocit dobré nálady, která se tělem rozlije. Sklenička vína z Moravy či Čech pomůže uvolnit v mozku serotonin. 

Dělá to z nás milejší a příjemnější lidi, kteří dokážou komunikovat na lepší rovině a zbaví se zábran. Tohle všechno a mnohem víc jsou důvody, proč i v měsíci červnu vyrazit na jednu z vinařských akcí a dopřát si doušek pěkného vína.

Den otevřených sklepů v Šatově
1. června, Šatov, sklepní ulice a okolí
Den otevřených sklepů v Šatově je akce, při níž máte jedinečnou možnost nahlédnout místním vinařům přímo do jejich sklepů a při tom ochutnat jejich skvělá vína.

Letní slavnosti vína a jídla
1. června, Valtice, Vinařská 407 (areál vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.)
Ochutnávky mladých vín a sektů v areálu CHÂTEAU VALTICE spojené s bohatým kulturním programem, soutěžemi pro děti a prohlídkami historického Křížového sklepa z roku 1640 a chrámem vína pod Vinařskou stodolou. Bohatá tombola a večerní vystoupení hudebních hostů. Změny vyhrazeny. Začátek ve 14.00 hod.

NEJLEPŠÍ ČESKÁ VÍNA V PRAZE
3. června, Praha 2, Novoměstská radnice
Vyhlášení výsledků Národní soutěže vín - vinařské oblasti Čechy. Jako doprovodný program prezentace jednotlivých českých vinorodých měst a obcí a řízená degustace oceněných vín.

Vinfest Brno
7. června, Brno, Kongresové centrum Brno, Výstaviště 1
8. ročník prestižní ochutnávky moravských, světových vín a produktů k vínu blízkým. Začátek v 19.00 hod.

Festival vín VOC Blatnice
8. června, Uherské Hradiště, Masarykovo náměstí 
Zveme vás na představení vín originální certifikace z Blatnice pod Svatým Antonínkem v sobotu 8. června na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti od 13.00 do 22.00 hod.

Jarní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí
14. června, Valtice, Valtické Podzemí

Tradiční víkendový večer a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod. Aktuální program na webu.

Fresh Festival Pardubice
15.-16. června, Pardubice, dostihové závodiště
Festival dobrého jídla a pití, svátek kvalitní gastronomie určený všem gurmetům a gurmánům. Kuchařské show a workshopy Zdeňka Pohlreicha a dalších známých osobností. Prezentace vinařství a řízené degustace, TOP restaurace, zážitková gastronomie, pivovary, farmářské trhy. Sobota 10-20, ne 10-17 hod.

Festival soutěžních vín - Zlatý pohár Česko Slovenska
21.-22. června, Brno, Zelný trh

Ochutnejte stovky vín z České republiky a Slovenska na unikátním festivalu uprostřed Brna. 21. a 22. června (14.00-22.00 hod.) ožije Zelný trh tradicemi, kulturou a hlavně vínem. Vstup je zdarma, platíte jen tolik, kolik sami „odegustujete“.

K Nechorám do sklepa
22. června, Prušánky, Nechory - vesnička vinných sklepů
Členové Spolku Nechorští vinaři otevřou sklepy od 10.00 do 19.00 hod. Ráno pojede z okolních obcí svozový autobus - Nechorský expres. Volná degustace ve 23 sklepech, hudba a doplňkový program. Doporučujeme nákup zvýhodněných vstupenek předem v internetovém předprodeji na www.nechorstivinari.cz.

Plzeňské Ovínění
28.-29. června, Plzeň, areál DEPO2015
V Plzni se nemusí pít jen pivo, přichází Ovínění a s ním pořádná dávka kvalitního vína. Přijďte si vychutnat skleničku vína v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem a perfektní atmosférou. Nebude chybět živá hudba a bohatý doprovodný program. 28. června 14.00-22.00 hod., 29. června 11.00-22.00 hod.

Vinaři na Náplavce
29. června, Praha 1, Náplavka, Rašínovo nábřeží
V sobotu 29. června si přijďte přiťuknout s Vinaři na Náplavce. Od 10.30 hod. zde najdete skvělá vína, dobré jídlo a pohodovou hudbu. Těšit se můžete na Eriku Stárkovou, sympaťáky z kapely Dabljů a mnohé další. Doražte, bude to stát za to.

► Aktuální služby otevřených sklepů naleznete zde: SLUŽBY OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 

*********************************

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.