Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Královský košt vína Kyjov 2018 - informace pro vinaře

Vážení a milí vinaři, v Kyjově jsme se rozhodli, že si naše krásné město zaslouží mít své víno, které bude vždy v daném roku při různých příležitostech naše město reprezentovat. Zvolili jsme odrůdy, které jsou v našem regionu nejvíce zastoupené, vhodné pro zdejší půdy a podnebí. Jako okruh zúčastněných jsme zvolili obce okresu Hodonín. Letošní 1. ročník Královského koštu má být první vlaštovkou. Chci vás požádat o pomoc při organizaci tohoto vinařského svátku tím, že na naši akci dodáte své vzorky.

Ručím Vám za to, že vzorky budou posuzovány spravedlivě, protože je budou hodnotit degustátoři s platnými degustátorskými zkouškami a na regulérnost bude dohlížet ředitel NVC Ing. Pavel Krška. Více informací získáte ve statutu.

Podpořte náš Královský košt svými víny a já vám za to moc děkuji.

František Lukl, starosta města Kyjova

 

******

  • Zúčastnit se mohou jen profesionální výrobci vína z okresu Hodonín. Vína mohou být vyrobena i z hroznů jiných podooblastí. Soutěž je vyhlášena pro vína zemská, jakostní a jakostní s přívlastkem a musí odpovídat Zákonu o vinohradnictví a vinařství č. 321/2004 Sb.
  • Soutěž se týká jen vybraných odrůd. Z bílých odrůd: Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Muškát Moravský a Neuburské. Z červených odrůd: Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. Rosé a klarety v tomto roce nelze přihlásit.
  • Soutěžící poskytne 3 láhve o objemu 0,75 l (v případě menšího objemu 4 láhve) do vlastnictví organizátora pro potřeby senzorického posouzení.
  • Soutěž je limitována množstvím vína – vinař musí garantovat, že od přihlášeného vzorku je schopen dodat minimálně 200 ks lahví.

Přihlašování vín proběhne elektronicky výhradně přes aplikaci aplikaci www.elwis.cz a přihlášení musí proběhnout do 19. dubna.

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech