Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Co chutná mladým / Flavours of youth 2018

Milí vinaři, kolegové, zveme vás tímto k účasti v mezinárodní soutěži vín „Co chutná mladým“ / „Flavours of youth“ 2018

Protože věříme, že nejen my cítíme potřebu dát prostor mladé generaci vinařů a protože budoucnost našeho odvětví je také závislá na postojích mladé generace hodnotitelů, obchodníků, sommeliérů, tzv. influencerů (a samozřejmě zákazníků), rozhodli jsme se, uspořádat soutěž, v níž budou vína hodnocena právě mladou generací degustátorů (avšak zároveň degustátorů zkušených).

Soutěž je otevřena všem vinařům z Moravy a Čech a zároveň i vinařům z nejbližšího zahraničí. Hodnocení bude probíhat dle standardů OIV. V každé soutěžní kategorii bude navíc vedle celkového vítěze vyhlášeno také nejlepší víno mladého vinaře (do 40 let věku).

K přihlašování, evidenci a hodnocení soutěžních vín bude použito systému ELWIS - www.elwis.cz 

Hodnocení se uskuteční dne 10. května 2018 v Centru excelence Národního vinařského centra ve Valticích, veřejné vyhlášení a ochutnávka vín pro

veřejnost poté proběhne 9. června ve Valticích v rámci Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů (kde je u návštěvníků dlouhodobě poptávka také po možnosti degustace tichých vín) a dále bude soutěži a jejím vítězům věnován prostor v regionálních i plošných médiích, včetně propagace elektronické.

10. května je po skončení hodnocení od 15 hodin plánována konference „Trendy středoevropské enologie“, na níž jsou zváni všichni vinaři, jejichž vína se účastní soutěže Co chutná mladým, pro něž je vstup zdarma.

Uzávěrka přihlášek je dne 27.4.2018.

Organizační tým Mladí vinaři, z.s.

http://www.mladivinari.cz/

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech