Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Pozvánka na vinařské akce v srpnu 2016

Vážení vínomilci, zasíláme Vám pravidelnou pozvánku na vinařské akce v měsíci srpnu. Dovolené jsou v plném proudu, a kdy jindy by se neměl člověk zapomenout osvěžit pěkným moravským nebo českým vínem. Vychutnávejte si je na rybách, na pláži, u moře, na chaloupce a všude tam, kde je Vám i Vašim přátelům příjemně. Ale všeho s mírou, víte, že nikdo nepotřebuje víc dovolenou na zotavenou než ten, kdo se z ní vrací. :-)

Výstava 80 let vinařského družstva v Čejkovicích
1. června - 31. prosince, Čejkovice (okr. Hodonín), Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo

V rámci 80letého jubilea založení vinařského družstva Templářské sklepy Čejkovice je od července do prosince letošního roku v Čejkovicích ke zhlédnutí unikátní OBRAZOVÁ VÝSTAVA, která se snaží představit ucelenější obraz o novodobé historii vinohradnictví v oblasti Čejkovic a blízkého okolí.

Festivalové Šidleny
6. srpna, Milotice, Šidleny

Otevřené sklepy během Národopisného festivalu Milotice. Termín konání: 10.00-18.00 hod. Od 17.00 hod. hlavní pořady Národopisného festivalu Milotice a až do ranních hodin zábavy při cimbálových muzikách.

Romantické Znojmo - prohlídka města s degustací sladkých a růžových vín
12. srpna, Znojmo, Vlkova věž, ulice Kollárova (ve spodní části Masarykova náměstí)

Noční romantická prohlídka města Znojma s degustací sladkých a růžových vín trvá přibližně 3 hodiny. V rámci prohlídky navštívíme ve večerních hodinách běžně veřejnosti nepřístupnou Vlkovu věž, kde ve výšce 32 m proběhne ochutnávka sladkých a růžových vín.

Blatnické búdy pod hvězdami
13. srpna, Blatnice pod Svatým Antonínkem, areál historických sklepů Stará hora 
Při akci bude otevřeno více než 25 sklepů od 18.00 do 24.00 hod. Vstupné zahrnuje volnou degustaci ve všech búdách, degustační set s katalogem vinařů, poukazy na odběr vína, cimbálové muziky a další bohatý doprovodný program. Zvýhodněný předprodej vstupenek a více informací na www.vinariblatnice.cz.

Sonberské (ne)vinné kulturní léto 2016 - Milan Kašuba & Denis Parker a něco navíc
19. srpna, Popice, Vinařství Sonberk

Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu. Občerstvení nejen od Marcela Ihnačáka. Vždy od 19.00 hod. Vstup pro VIP do vnitřních prostor Sonberku od 18.00 hod.

Grand Prix Austerlitz 2016 - XIII. ročník
20. srpna, Brno, Biskupský dvůr u Zelného trhu
Mezinárodní výstava vín pořádaná již tradičně na počest narozenin Napoleona. Začátek akce je ve 14.00 hod. a ukončení ve 20.00 hod.

Prázdninové večery s cimbálkou ve Valtickém Podzemí
26. srpna, Valtice, Valtické Podzemí 
Tradiční prázdninové víkendové večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu.

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN VELKOPAVLOVICKÉ PODOBLASTI 2016
27. srpna, Hustopeče, sál společenského domu, Herbenova 4

Národní soutěž vín velkopavlovické vinařské podoblasti je prestižním kláním přihlášených vín o jejich zařazení do Salonu vín ČR. Akce probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR a ve spolupráci Národního vinařského centra.

Služby otevřených sklepů - Kalendář služeb dlouhodobě otevřených sklepů, které pořádají vinařská sdružení ve vinařských obcích ČR. Do služby je zapojeno minimálně 6 vinařství v obci po dobu 2 měsíců s pevnou otevírací dobou v pátek, sobotu i neděli. Ve zbytku týdne je umožněna návštěva alespoň jednoho vinařství po předchozí domluvě. Vinařští turisté, kterým tento kalendář slouží, již nepřijdou při ochutnávání a nákupu vína v těchto obcích nikdy zkrátka.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.