Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Hašek dal Číňanům ochutnat jižní Moravu

Teprve před dvěma týdny uzavřel Jihomoravský kraj dohodu o spolupráci s čínskou provincií Chai-nan. A už mohl přivítat první delegaci vedenou výkonným viceguvernérem panem Mao Čchao-feng.

Čínské straně byla představena mimo jiné i turistická lákadla jižní Moravy, včetně vinařství a folklóru, a zaměření kraje na vědu, výzkum a inovace.

"V Lednici jsme si prošli park, zámek a multifunkční centrum. Navštívili jsme i lázně, kde si čínští hosté poslechli vše o léčivých schopnostech jodobromové vody a nabídce lázní, která je velmi zaujala, a chtěli by v Chai-nanu vybudovat něco obdobného," uvedl Hašek.

 

V Čínské lidové republice stále stoupá zájem i o moravské víno. "Pozvali jsme proto čínskou delegaci do Národního vinařského centra, kde mohli ochutnat to nejlepší z našich vinohradů," doplnil hejtman, který věří, že jižní Morava má čínským investorům i turistům co nabídnout.

Zdroj: parlamentnilisty.cz
Datum vydání: 10.5.2016

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech