Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Video: Jaká budou letošní Svatomartinská?

Do degustačního centra Národního vinařského centra na zámku ve Valticích jsme se kamerou vypravili na hodnocení letošních Svatomartinských vín. Odborní porotci byli vůbec první, kdo měl příležitost ochutnat a posoudit, jaká Svatomartinská vína letos vinaři připravili. Díky krásnému a slunečnému počasí slibuje ročník 2015 výjimečná vína, vína ve skvělé kondici, s kyselinami a cukry, přesně taková, jaká chceme moravská vína mít.

Poslechněte si názor na letošní Svatomartinská vína od vinařských profesionálů, jakými jsou například hlavní sommelier Národního vinařského centra Ing. Marek Babisz, enoložka Ing. Iva Šantavá nebo vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství Doc. Ing. Mojmír Baroň, Ph. D.

Nechte se jejich vyprávěním navnadit na magické datum 11. 11., kdy díky Vinařskému fondu otevře již pojedenácté první láhve Svatomartinských vín doslova celá republika.

 

Související články na tomto webu

Více o Svatomartinských vínech

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech