Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Za vinný sklep získají vysvědčení

Nový život, 14.8.2008

Břeclavsko/Vinaři mohou získat osvědčení o kvalitě svých služeb. S uděleným certifikátem získají možná i více zákazníků. Národní vinařské centrum a Nadace Partnerství ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu jižní Moravy a odborem cestovního ruchu Jihomoravského kraje připravují certifikaci sklepů, vinoték nebo vinařských muzeí.

'Organizátoři jsou přesvědčeni, že vína z Moravy a vinařská turistika v našem regionu si zaslouží kvalitní prezentaci nejen na výstavách, ale i ve vinných sklepech, vinařstvích, vinotékách, restauracích a ubytovacích zařízeních navázaných na Moravské vinařské stezky,' uvedl Pert Gondáš z Národního vinařského centra. Podle něj budou moci osvědčená zařízení vystupovat jako elita služeb vinařské turistiky.

'Úspěšně certifikovaným zařízením nabídnou organizátoři výhodné podmínky prezentace na internetu a tiskovinách vinařské turistiky,' doplnil Gondáš. Projekt se rozjede už zítra na semináři ve Valticích, na který se mohou vinaři přihlásit.


(sav)

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech