Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Bohemia testuje sekt bez alkoholu

Mladá fronta Dnes, 13.4.2007

Jak chutná lidem nealkoholický sekt nyní testuje společnost Bohemia Sekt ze Starého Plzence, největší výrobce šumivých vín v zemi.

Víno se jmenuje Söhnlein Brillant a v Německu je vyrábí vlastník Bohemia Sektu, koncern Henkell. Pokud Čechům víno zachutná, začne je firma prodávat.

'Nápad začít v Česku prodávat nealkoholické šumivé víno vznikl kvůli nulové toleranci alkoholu za volantem,' říká generální ředitel Bohemia Sektu Josef Vozdecký.

Uskupení Bohemia Sekt loni prodalo 29 milionů lahví alkoholu, což je přibližně stejně jako v roce 2005. Z toho bylo 10,4 milionu lahví sektu, 13,2 milionu lahví vín a 5,7 milionu lahví lihovin. Ve srovnání s rokem 2005 prodala firma loni o 200 tisíc lahví sektů více.

V prodeji sektu je bezkonkurenčně nejsilnějším obdobím konec roku. 'To jsme prodali zhruba tři miliony lahví sektů, což je zhruba pětatřicet procent celkových ročních prodejů sektu,' připomíná Josef Vozdecký. Celé uskupení Bohemia Sekt, do kterého patří devět podniků, loni dosáhlo zisku 113 milionů korun. Z toho 112 milionů tvořily zisky plzeneckého podniku. Jedná se o nejlepší hospodářský výsledek v historii firmy.


(ven)