Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Bohemka si polepšila

Právo, 13.4.2007

Společnost Bohemia Sekt si loňským obratem téměř 1,6 miliardy Kč upevnila svou pozici na trhu vín a alkoholických nápojů ČR.

Toto množství představuje meziroční nárůst o více než osm procent. Podle informací generálního ředitele společnosti Josefa Vozdeckého se loni prodalo na 29 miliónů láhví sektů, vín a lihovin.

'Sice došlo k poklesu prodeje stolních vín, kde působí import z EU, naproti tomu jsme zaznamenali nárůst prodeje jakostních, vlastních prémiových vín, což je v konkurenci na trhu skvělý výsledek,' uvedl Vozdecký s tím, že Bohemia Sekt za minulý rok dosáhla čistého zisku na úrovni 112 miliónů korun. 'Je třeba říci, že hospodářské výsledky za rok 2006 jsou nejlepší v celé historii společnosti,' dodal.

Bohemia Sekt je v současnosti největším a nejsilnějším vinohradnickovinařským podnikem v ČR a má postavení největšího dodavatele alkoholických nápojů na tuzemský trh.

Vedle své tradiční a proslulé značky Bohemia Sekt nabízí vína značek Víno Mikulov, Chateau Mikulov, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov a Chateau Bzenec.(her)

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech