Menu
Znojemsko video blog cyklostezky

Výstava vín přilákala přes pět stovek návštěvníků

Břeclavský deník, 28.5.2008

04 akce, která se vydařila

Milovice/V Milovicích se konal již pátý ročník výstavy vín, která je proslavená v širokém okolí. Krásné prostředí místního atria přivítalo přes pět stovek návštěvníků z celé republiky, kteří mohli ochutnat více než 590 vzorků vín vinařů z Milovic i z okolních vinařských obcí a oblastí.

O věhlasu milovického koštu svědčí skutečnost, že předávání cen pro nejlépe hodnocená vína se kromě starostky Věry Antošové účastnil také senátor Jan Hajda. Díky krásnému počasí, ale také díky tvrdé práci výstavního výboru a příkladné spolupráci vinařů s Obecním úřadem v Milovicích, se pátý ročník výstavy se opravdu vydařil, k čemuž nepochybně přispěla také Cimbálová muzika Karla Martiše, kterou k večeru vystřídala zpěvačka Hanka Jarošová se svým doprovodem. Návštěvníci výstavy se tak mohli bavit až do brzkých ranních hodin a u sklenky výborného vína strávit v Milovicích velmi příjemné chvíle. Nezbývá tedy než všem návštěvníkům poděkovat a přát si, aby stejně jako ten letošní i šestý ročník výstavy vín v Milovicích dopadl skvěle.


MICHAELA MATOCHOVÁ

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech