Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

Svatomartinské víno

Svatomartinský košt v Brně

Na svátek svatého Martina, 11. 11. v 11 hodin zahájí slavnostní přípitek na brněnském náměstí Svobody letošní ochutnávání Svatomartinských vín.

Během největší ochutnávky Svatomartinského vína u nás se můžete těšit na ochutnávku 100 druhů svatomartinských vín od 100 různých vinařů.

Každoroční Svatomartinský košt pořádaný Vinařským fondem je nejen přehlídkou skvělých moravských vín, ale i dobrého jídla a tradiční hudby. První láhev letošního Svatomartinského přiveze na náměstí Svobody sv. Martin, kterého bude následovat početný průvod. Průvodcem celého dne, kterého se účastní na 5000 milovníků vína zdaleka nejen z Brna, bude Jožka Šmukař spolu s cimbálovou muzikou.

Vstupné na akci činí 150 Kč a zahrnuje skleničku, katalog vín a osm degustačních mincí na ochutnávku. Další mince si návštěvník koštu může průběžně dokupovat (1 mince = 10 Kč = 1 vzorek).

Ti, kteří sobotní košt nestihnou, budou mít nespočet možností ochutnat letošní Svatomartinské na řadě akcí ve městech, obcích či restauracích a vinotékách hned následující víkend. Jejich přehled najdete v našem kalendáři vinařských akcí.

Program – 11. listopadu, náměstí Svobody, Brno

10:00 Zahájení prodeje degustačních mincí a výdej skla v pokladnách na náměstí

10:30 Zahájení průvodu z Petrova; v čele Martin na bílém koni

11:00 Zvony z Petrova; slavnostní přípitek

11:30 Zahájení doprovodného kulturního programu - Jožka Šmukař

18:00 Konec akce