Vína z Moravy, Vína z Čech

montaz foto4 final velikost 1920x325

Salon vín 2017

Salon vín představuje jednak vyvrcholení naší největší a nejvyšší soutěže vín, jednak je zároveň celoroční degustační expozicí sta nejlepších moravských a českých vín, kterou najdeme na zámku ve Valticích.

Brožura http://www.vinarskecentrum.cz/download/katalog-salonvin-2017-web.pdf

Salon vín 2017


Salon vín České republiky představuje sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2017. Tato vína uspěla v konkurenci 2020...


Navštivte Salon vín – degustační expozici na zámku ve Valticích


Na začátku února se každoročně otevírají brány Salonu vín ČR, který představuje to nejlepší z moravského a českého vinařství pro aktuální rok...


Jak se vybírá nejlepší víno Moravy a Čech?


Výběr nejlepšího vína z České republiky je vážná věc a jako taková se řídí přesně stanovenými pravidly, díky kterým se titulu Šampiona...


 

Databáze vín

Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s.


charakteristika vína: Víno světlejší zelenkavě-žluté barvy. Komplexní vůně se představuje tóny žlutého melounu, zralých jablek, čerstvého kiwi a je podpořena bylinnou linkou. Dovůně se nese v pálavském, jemně botrytickém, duchu. Chuť je citrusová se znatelným červeným grepem a šťavnatou kyselinkou. Dochuť je příjemně slaná a má velmi dobrou perzistenci.

Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.


charakteristika vína: Víno zlatavé barvy se zelenkavými odlesky. Vůně grepové pecky a mandlí ukazuje na výbornou vyzrálost hroznů. Příjemně minerální chuť s širokým středem a dlouhou perzistencí. Dochuť pomerančové kůry a medovinka naznačuje velký potenciál.

Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, Vladimír Tetur


charakteristika vína: Světle zelenkavá barva a jemná decentní květinková vůně. V chuti svěží tóny s příjemnou dávkou minerality.

Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, Ing. Miroslav Volařík


charakteristika vína: Krásné, minerálně kovové víno ve vůni s pevným nádechem po zkorodovaném železe. Chuť je mohutná, tradičně plná železné minerálnosti.

Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, DAVINUS s.r.o.


charakteristika vína: Ve vůně naleznete sušené plátky jablek, máslovou hrušku a limetku. Chuť je výrazná s tóny pomeranče, žluté třešně s krémovým, minerálním projevem terroir a oříšky v závěru.

Veltlínské zelené 2015, VOC Znojmo, Trávníček a Kořínek, spol. s r.o.


charakteristika vína: Světlejší odstín zlatavě žluté barvy se zelenkavými odlesky a velmi dobrou viskozitou, vůně je čistá, výrazná, kořenitá s čitelným projevem pepře, sušených bylinek a zralého žlutého ovoce. Chuť je plnější, kořenitá s tóny citrusů, jablečného jádřince a stopou čerstvých mandlí. Závěr vína je svěží s velmi dobrou kyselinou a s linií čerstvého ovoce.

Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, Víno Tichý s.r.o.


charakteristika vína: Zářivě zlatožlutá barva. Aroma typického znojemského pepřového veltlínu s tóny lipového květu a stopou pestré minerální emanace. V chuti je víno šťavnaté, extraktivní s mandlovou dochutí.

Veltlínské zelené 2015, kabinetní víno, Střední vinařská škola Valtice


charakteristika vína: Elegantní, svěží víno s lehkou aromatikou angreštu a zeleného pepře. Chuťový vjem je tvořen svěží kyselinkou a kořenito - ovocnými tóny.

Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, VINICE - HNÁNICE s.r.o.


charakteristika vína: Toto víno zelenožluté barvy Vás ve vůni zaujme tóny zahradního ovoce, jež je doplněno o tóny bílého pepře, které spolu s kořenitostí přechází i do chuti.

Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, Vinařství Starý vrch


charakteristika vína: Víno světle žluté barvy s oranžovými odlesky. Vůně po pomerančích, cukrovém melounu a lehké tóny pepře se výborně doplňují s osvěžující a plnou extraktivní chutí s odrůdovou mandlovou dochutí a svěží kyselinou v závěru.

Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, Vinařství ŠOMAN


charakteristika vína: Víno má zelenožlutou barvu. Vůně grapefruitu a pomela. V chuti velmi plné, sametové až krémovité s dominancí pepře a grepu s výraznou minerální až zemitou dochutí. Víno zrálo 7 měsíců na jemných kalech.