Vína z Moravy, Vína z Čech

Salon vín

Salon vín představuje jednak vyvrcholení naší největší a nejvyšší soutěže vín, jednak je zároveň celoroční degustační expozicí sta nejlepších moravských a českých vín, kterou najdeme na zámku ve Valticích.

Kompletní složení Salonu vín 2018 najdete zde: Salon vín ČR 2018

Salon vín 2018


Salon vín České republiky představuje sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2018. Tato vína uspěla v konkurenci 2073 moravských a českých vín. 

Navštivte degustační expozici Salonu vín ve Valticích


Na přelomu ledna a února se každoročně otevírají brány Salonu vín ČR, který představuje to nejlepší z moravského a českého vinařství pro aktuální rok. 

Jak se vybírá nejlepší víno Moravy a Čech?


Výběr nejlepšího vína z České republiky je vážná věc a jako taková se řídí přesně stanovenými pravidly, díky kterým se titulu Šampiona a prestižních ocenění zlatými a stříbrnými medailemi Salonu vín – národní soutěže vín dočkají jen ta objektivně nejlepší vína. 

Championem 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX se stalo Rulandské bílé, výběr z hroznů, 2015 z CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s.

4. 5. 2018 13:39, Pro tisk

Ve dnech 3. a 4. května se v nově rekonstruované budově Centra Excelence ve Valticích uskutečnilo odborné hodnocení 25. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Ocenění od špičkových mez ...

Vína z Moravy, Vína z Čech