Vinice Šobes v Národním parku Podyjí

PSČ:
Město/obec: Hnanice
Vin. podoblast: Znojemská
GPS: 48°48'52.72"N; 15°58'40.51"E

Logo - Vinice Šobes v Národním parku Podyjí

Kontakty

Telefon:

515 267 458

Mobil:

721 754 656

Fax:

E-mail:

znovin@znovin.cz

Web:

www.znovin.cz

Provozovatel:

Znovín Znojmo, a.s.

Popis:

Podobně jako jiné evropské vinařské oblasti i Znojemsko může za svou novodobou slávu poděkovat starým Římanům, kteří s největší pravděpodobností založili v kraji nedaleko dnešního Znojma první vinice. Položili tím základy pro pěstování a výrobu mimořádně kvalitních vín, do nichž se promítá jak mistrovství místních vinařů, tak i jedinečné půdní a klimatické podmínky.

Vinice Šobes se rozkládá na prosluněném úbočí skalního ostrohu v meandru řeky Dyje v samém srdci Národního parku Podyjí a je celoročně přístupná. V sezoně je zde jako příjemné zpestření v provozu ochutnávkový stánek.

K vinici Šobes se můžete dostat například po Znojemské vinařské stezce. Výchozím bodem 30km cyklistického okruhu je Moravský sklípek v Šatově, odtud vede trasa do Znojma. Dále pokračuje přes Konice po okraji Národního parku Podyjí až k  vinici Šobes, pak přes Hnanice zpět do Šatova. Trasu lze projet za víkend, stejně jako za týden – to závisí na tom, kolik času věnujete pamětihodnostem nebo ochutnávání jedinečných vín zdejšího regionu. Podrobnosti a tipy najdete na www.vinarske.stezky.cz .

Po celodenním výletu i u vína čas utíká rychle, proto je dobré předem myslet na to, kam večer složit hlavu. Jižní Morava je plná příjemných penzionů a hotýlků v různých cenových úrovních. Pokud byste si nebyli jisti, podle čeho vybírat, klíčem pro vás může být systém certifikovaných vinařských turistických zařízení.

Popis cesty:

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Další informace

Přístupné pouze v měsících:

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

0

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

0

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

0

Objekt má bezbariérový přístup:

NE

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech