Rozhledna "Maják" na Přítlucké hoře

PSČ:
Město/obec: Přítluky
Vin. podoblast: Velkopavlovická
GPS: 48°51'50.54"N; 16°46'15.852"E Nadmořská výška: 292

Logo - Rozhledna "Maják" na Přítlucké hoře

Kontakty

Telefon:

Mobil:

Fax:

Web:

www.turistika.cz/mista/rozhledna-majak-na-pritlucke-hore

Popis:

Přítlucká hora (292 m) se výrazně zvedá z rovin jižní Moravy mezi obcemi Zaječí, Přítluky a Rakvice. Jedná se o táhlý bezlesý hřeben západovýchdodní orientace s výraznou vyvýšeninou hlavního vrcholu. Téměř celý hřeben je posázen vinicemi, v několika místech na severních svazích jsou zde i sady či lada. Z dílčích částí vrcholu a hřebene se již v minulosti naskýtal jedinečný rozhled po okolní krajině. Proto s příchodem budování rozhleden byla i zde snaha postavit na Přítlucké hoře vyhlídkový objekt s možností kruhového panoramatického rozhledu po celém Podpálaví. Definitivní rozhodnutí padlo koncem roku 2009, kdy se ony tři obce v podhůří - Přítluky, Zaječí a Rakvice dohodly na vybudování rozhledny.

Rozhledna byla postavena v jarních měsících roku 2012 a slavnostně předána veřejnosti 5. července 2012. Její celková výška je 26,5 m a má dva vyhlídkové ochozy. Horní vyhlídkový ochoz je pak ve výši 22 m nad zemí a vystoupá se na něho po 108 schodech. Tak jako většina současných rozhledem má dřevěnou konstrukci a točité kovové schodiště. Rozhledna je celoročně volně přístupná. Pod navazujícím přístřeškem je umístěno malé samoobslužné informační centrum, popisující zdejší obce a zajímavosti jejich okolí.

zdroj: www.turistika.cz

Popis cesty:

K rozhledně byly přivedeny z okolních obcí i značené turistické trasy. Z Rakvic a Zaječí sem vede zelená značka a z Přítluk (odkud je k rozhledně nejkratší výstup) pak je to žlutá značka. Kolem rozhledny prochází i Velkopavlovická vinařská stezka a cyklotrasa č. 5066. Odbočkou ze silnice vedoucí z Přítkuk na Zaječí lze odbočit na panelovou cestu, po níž se dá vyjet až téměř pod rozhlednu, kde je upraveno menší parkoviště a dřevěný přístřešek.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Další informace

Přístupné celoročně:

1

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

0

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

0

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

0

Objekt má bezbariérový přístup:

NE

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech