Menu
vinne-sklepy-top

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství Víno Průdek

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Hovorany
Adresa: Břehy
PSČ: 69612
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°57'23.329"N; 16°59'3.043"E

Logo - Vinařství Víno Průdek

Kontakt

Telefon (provozovna):

777 098 662 Volat

Telefon (firma):

777 098 662 Volat

E-mail:

vinoprudek@vinoprudek.cz

Web:

www.vinoprudek.cz

Popis firmy:

Naše vinařství navazuje na tradici výroby vína v naší rodině, především na dědu Václava, jež s výrobou vína začal v 50. letech. Dnes se vínu v rámci našeho Vinařství věnuje vnuk Jakub. Naše Vinařství má původ v obci Velké Pavlovice, dnes však výroba vzniká v obci Hovorany. Jsme malé vinařství využívající moderní technologie při výrobě vína jako je například řízené kvašení za použití ušlechtilých kvasinek. Školení vína pak probíhá v kvelbeném sklepě v nerezových tancích. Malá produkce vína přináší osobitý charakter vinaře do každé naší láhve.

Rozšířený popis firmy:

Vinařství Víno Průdek navazuje na tradici výroby vína v rodině Průdků, především na bohužel již zesnulého dědu Václava Průdka a Jožku Pilarčíka, jež s výrobou vína začínali v padesátých letech. Dědovi Václavovi bylo víno jednou z celoživotních vášních, které se věnoval až do svého pokročilého věku. Děda Josef se vínu věnuje doposud a je hlavním kontrolorem kvality vína z našeho vinařství. Oba dědové své bohaté zkušenosti předali svým rodinným následníkům. Dnes se vínu v rámci vinařství Víno Průdek věnuje vnuk Václava Průdka a Jožky Pilarčíka, Jakub. Jakub Průdek celý život sdílel vášeň pro víno a jelikož vyrůstal na Jižní Moravě, obklopen svými dědy jež ho do tajů výroby vína zasvěcovali od jeho raných let, rozhodl se i on s výrobou svého vlastního vína. A tak se píše rok 2015 po letech výroby vína pod dohledem dědů se Jakub rozhodne s vínem vyrazit na trh.

Popis cesty:

Po hlavní silnici ze směru od Čejče/Hodonín odbočit u Hovoranského hostince do leva, poté třetí ulicí do prava a stále rovně navrch do kopce kolem sklepů, až přijedete k zelenému sklepu našeho vinařství.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Adresa firmy

Ulice:

Na Valtické 696/63

PSČ:

69141

Město/obec:

Břeclav

Podoblast:

Slovácká

Okres:

Břeclav

Kraj:

Jihomoravský

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

1

Roční produkce lahví:

5000

Cenové rozpětí od:

195

Cenové rozpětí do:

225

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Děvín, Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Kerner, Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburské, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Alibernet, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Rulandské modré, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Jsme malé vinařství využívající moderní technologie při výrobě vína jako je například kryomacerace, tepelně řízené kvašení, používání ušlechtilých kvasinek. Školení vína pak probíhá v kvelbeném sklepě v nerezových tancích. To vše má za výsledek aromatické ovocité vína, jež naleznete v naší produkci. Malá produkce vína přináší osobitý charakter vinaře do každé naší láhve. Naše vína se vyznačují ovocitou, svěží chutí, zaměřujeme se na produkci vín s vyšším obsahem zbytkového cukru. Na své si však jistě příjdou i milovníci plnějších sušších vín, především červených, která taktéž produkujeme.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

6

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

6

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Repodukovaná hudba:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Programy

Vlastní programy:

ANO

Program č.1

Název:

All inclusive

Popis:

Čeká Vás pohoštění ve formě škvarkové pomazánky, salámovo-uzeninové talíře, sýrové talíře, teplá večeře (na výběr jedna z variant: pečená vepřová kolena, pečená vepřová žebra, hovězí či vepřový guláš, pečené kuřecí stehna) Samozřejmostí je řízená degustace našich vybraných vín, za přítomnosti majitele vinařství, či enologa vinařství s výkladem o vinařství, vínech, vinařské technologii a následná NEOMEZENÁ konzumace našich vybraných lahvových vín! Nabízíme rovněž přespání přímo v našem sklepě až pro 9 osob! V našem ubytování, které se nachází hned nad degustačním sklepem se ve dvou společných místnostech ubytuje až 9 osob. V ubytování je jedna z místností zařízena nádherným krbem. V ubytování se nachází i kuchyňka. Pokud jste větší skupinka, rovněž Vám zprostředkujeme ubytování v přilehlém penzionu v Hovoranech.

Minimální počet osob:

4

Maximální počet osob:

25

Cena programu (na osobu při minimálním počtu účastníků programu):

1190

Jazyky programu:

angličtina, čeština

Program č.2

Název:

Standart

Popis:

Čeká Vás drobné pohoštění ve formě škvarkové pomazánky, salámovo-uzeninové talíře, sýrové talíře. Samozřejmostí je pak káva, čaj a voda. Samozřejmostí je řízená degustace našich vybraných vín, za přítomnosti majitele vinařství, či enologa vinařství s výkladem o vinařství, vínech, vinařské technologii a následná NEOMEZENÁ konzumace našich vybraných lahvových vín! Maximální délka tohoto degustačního menu je 5 hodin!

Minimální počet osob:

4

Maximální počet osob:

25

Cena programu (na osobu při minimálním počtu účastníků programu):

690

Jazyky programu:

angličtina, čeština

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

sklep Vinařství Víno Průdek

Maximální kapacita u stolů:

25

Ubytování

Typ ubytování:

rekreační zařízení

Počet lůžek:

9

Cena za lůžko:

300

Počet pokojů:

2

Popis ubytování:

V našem ubytování, které se nachází hned nad degustačním sklepem se ve dvou společných místnostech ubytuje až 9 osob. V ubytování je jedna z místností zařízena nádherným krbem. V ubytování se nachází i kuchyňka s plotýnkou a lednicí. V ubytování se dále nachází WC, není zde však sprcha/vana.

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech