Menu
vinne-sklepy-top

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinný sklep Zimolka

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Mutěnice
Adresa: Slepá 217
PSČ: 696 11
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský

Logo - Vinný sklep Zimolka

Kontakt

Telefon (provozovna):

777 736 600 Volat

E-mail:

Michal.Zimolka@seznam.cz

Web:

www.vinozimolka.cz

Popis firmy:

Jsme malé rodinné vinařství, které vyrábí vína v nejvyšší kvalitě. Dbáme na kvalitu a ne na kvantitu – naše roční produkce je 10000 lahví.

Výroba a zpracování se dědí z otce na syna, proto zde zkoušíme i modernější technologie řízeného kvašení a odbourání kyselin. Některá vína jsou také zpracována klasickou výrobou kvašení v sudu. Vína vyrábíme z vlastních vinic. S nejbližší rodinou obděláváme asi 1 ha vinohradů v různých lokalitách, jako jsou zadní hora, přední hora, okrouhlické.

Rozšířený popis firmy:

Naše domácí vinné sklepy můžete najít v srdci jížní Moravy a to v Mutěnicích, které se řadí mezi největší vinařské oblasti, v lokalitě zvané Búdy, kde můžete najít přes 500 vinných moravských sklípků. Oba sklepy, které vlastníme nám slouží pro návštěvy hostů, kteří si rádi posedí a pobaví se s přáteli u kvalitního vína. Pro menší skupinky lidí máme sklípek s kapacitou 16 osob, který byl s lisovnou stavěn v 70. letech a je po částečné rekonstrukci. Budete-li si chtít třeba udělat rodinou oslavu narozenin, případně firemní večírek či školení nebo jen tak si posedět s kamarády a je vás víc, tak náš druhý nový větší sklípek je ten pravý co hledáte. Je vybudován teprve krátce a to v roce 2016, ale zaujme vás pravým slováckým kouzlem. Sklípek a lisovnu s posezením jsme vybudovali od základu kvelbu přes lisovnu až po střechu vlastními rodinnými silami. Prostory pro posezení a občerstvení jsou přes zimu vytápěny.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

2

Roční produkce lahví:

10000

Cenové rozpětí od:

120

Cenové rozpětí do:

300

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, slámové víno, svatomartinské víno, růžové víno, perlivá vína

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Aurelius, Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Mezi naše exklusivní vína patří Hibernal, Pálava a RM Klaret, která se můžou chlubit zlatými medailemi a diplomy z místních, ale i přespolních výstav. Vína jsou převážně přívlastkových kvalit. Můžete u nás ochutnat vína archivní a barriquové z předchozích výjimečných let. V září a říjnu ochutnáte také burčák.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

20

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

20

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

10

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Řízená degustace na objednávku:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Repodukovaná hudba:

ANO

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka nabízí živou hudbu. Objednávka předem nutná:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

sklep

Maximální kapacita u stolů:

45

Maximální kapacita - stání:

45

Ubytování

Typ ubytování:

ostatní

Počet lůžek:

24

Cena za lůžko:

380

Počet pokojů:

7

Snídaně:

ANO

Obědy:

ANO

Večeře:

ANO

Popis ubytování:

K oběma sklípkům vám můžeme nabídnout ubytování, které máme přímo nad vinnýma sklípkama, stačí projít uličkou vedle sklepu. Na prvním sklípku vhodném pro menší skupinky nebo rodiny s dětmi jsou pro vás připraveny lůžka pro 9 osob. Postele jsou rozmístěny do 3 pokojů po 2, 3 a 4 lůžkách. Všem pokojům je k dispozici společná sprcha, WC, kuchyňka a taky venkovní terasa. Když se zdržíte déle, k dispozici vám dáme další WC navíc. V kuchyňce si můžete ráno uvařit kávu nebo čaj, je zde lednička, ale nenachází se tu vařič (kousek od sklepa se můžete dosyta najíst na blízkých restauracích.Druhý nový penzion, který máme hned naproti prvního sklepa má možnost ubytovat dalších 15 osob. Pokoje jsou rozděleny do 4 pokojů, které jsou 2x třílůžkový, 1x čtyřlůžkový a 1x pětilůžkový. Všechny mají své vlastní sociální zařízení na pokoji. Všechny 4 pokoje mají možnost využívat venkovní terasu až pro 18 osob za penzionem, kde si můžete také zaparkovat 3 osobní vozy. Na penzionu je k dispozici zdarma WIFI internet.

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech