Menu
vinne-sklepy-top

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Mikulčice
Adresa: U hřbitova ev.č. 93
PSČ: 696 19
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°49'9.053"N; 17°2'55.107"E
Nadmořská výška: 197m

  
Logo - Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.

Kontakt

Telefon (provozovna):

731 546 542 Volat

Telefon (provozovna, alternativní):

777 245 783 Volat

E-mail:

dvoracek@sendme.cz

Web:

www.vinarstvi-dvoracek.cz

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Jsme malou rodinnou firmou (otec, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí. Sám se zabývám pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Jsem členem Unie enologů ČR, zakladatelem a předsedou spolku Velká vína velkých vinic. Hospodaříme na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je náš velký koníček.

Rozšířený popis firmy:

V roce 2005 jsme se stali druhým českým producentem košer vín té nejvyšší ortodoxní kvality a dle dosud dostupných údajů dosud jediným na světě, kde košer víno vzniká ve zcela nežidovském prostředí. Při zpracování hroznů využíváme všech nejnovějších enologických poznatků a zkušeností našich i našich kolegů, uznávaných předních vinařských odborníků. Naší snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.
K výsadbě vinic používáme pouze ty nejlepší sazenice, ve vinicích usměrněný řez na jeden kmínek a jeden vodorovný tažeň. Hnojíme jen organickým nebo "zeleným" hnojením, všechny vinice jsou trvale zatravněny vícedruhovou směsí bylin. Úrodu přísně redukujeme a vlastní sklizeň hroznů provádíme tak, abychom dosáhli celkově vyvážené enologické zralosti hroznů. Všechny vinice obhospodařujeme v systému integrované produkce, nejmladší vinice jsou z roku 2012, nejstarší z roku 1986. Ročně zpracováváme cca 15 tun hroznů v celkem 10 odrůdách: Sauvignon, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Tramín, Pinot Gris, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Noir. Hrozny jsou sklízené vždy v té nejvyšší kvalitě, průměrný výnos dlouhodobě nepřekračuje 1,5 kilogramu hroznů na keř, ale ani sklizně s výnosem hluboko pod 1kg na keř nejsou u nás žádnou výjimkou. Ročně produkujeme cca 15.000 lahví, většinou vín s přívlastkem, vyrábíme také vína ledová a významnou část produkce tvoří vína barriková. Veškerá produkce je lahvována. Přednostně se zaměřujeme na privátní klientelu, části stálých zákazníků pronajímáme VIP zákaznické boxy.
K vinařství kromě moderních, klimatizovaných výrobních a skladových prostor, včetně pronajímaných VIP zákaznických boxů, náleží velké moderní prezentační školící a kongresové centrum pro až 80 osob.

Nové prezentační a restaurační prostory hlavního kongresového sálu, vybudovaného nad původní zástavbou tradičního podlužáckého vinného sklepa a současného moderního vinařství, nabízí 80 míst ve volném stolovém uspořádání a dalších 5 míst u stylového baru. K dispozici je plné technické vybavení, digitální datová projekce, vysokorychlostní internet s WiFi sítí, digitální televizní signál dvaceti televizních kanálů na velkoplošné obrazovce, přípojky pro individuální napájení digitální techniky (počítače, mobilní telefony, kamery, fotoaparáty, záznamová zařízení), dělené samostatně regulovatelné stereo ozvučení v jednotlivých částech sálu, ekologická klimatizace a vzduchotechnika a odpovídající sociální zázemí.

Centrum je navrženo tak, aby mohla být vždy zajištěna individuální přání účastníků seminářů, firemních akcí, školení, výjezdních zasedání, rodinných událostí (křtiny, promoce, narozeniny, poslední rozloučení), či jen přátelských posezení v úzkém nebo i širším kruhu.

Stravování v teplé i studené formě je zajištěno formou cateringu.

Nabízíme řízené degustace vín z vlastní produkce a prohlídku moderních výrobních a skladovacích prostor vinařství s odborným výkladem. V případě zájmu zajistíme hudební vystoupení oblíbené cimbálové muziky.
Akceptujeme všechny platební karty s výjimkou American Expres.

Ubytování je možno zajistit v penzionech v Mikulčicích, v sousední Moravské Nové Vsi nebo v hotelech v nedalekém Hodoníně, včetně dopravy do sklepa a zpět.

Popis cesty:

obec Mikulčice, u hlavní silnice vedle hřbitova

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

2

Roční produkce lahví:

14000

Cenové rozpětí od:

127

Cenové rozpětí do:

500

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, ledové víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Merlot, Modrý Portugal, Rulandské modré, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Přírodní vína, barriková vína červená, bílá i růžová, cuvée, přívlastková vína, červená vína vyráběná metodou studené macerace na slupkách, bílá vína vyráběná metodou kryomacerace, vína zrající ve velkých sudech z amerického dubu a ve speciálním betonovém tanku firmy Nico Velo z Itálie. V roce 2005 jsme se stali druhým českým producentem košer vína, které je na Moravě vyráběno pod dozorem rabína Židovské obce Brno znovu po více než 60 letech. Kosher víno z naší produkce díky velmi šetrné technologii zpracování, prakticky bez použití žádných dalších přísad a s vyloučením pasterizačního procesu, opravňuje výrobce k použití přívlastku „not yaiyn mevushal“ („nevařené“ = nepasterizované), který je zásadním pro konzumenty z řad ortodoxních věřících, tedy těch, kdo přísně a přesně dodržují všechna ustanovení Tóry. Toto víno je schváleno k použití „šel Pésach“ („Kosher for Passover“).

Doplňková nabídka

Ochutnávka vín s řízenou degustací pro cca 25 osob, včetně zajištění občerstvení a cimbálové muziky, ve které sám hraji jako cimbalista.

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

zlatá medaile AWC Vienna 2018 zlatá medaile Grand American International Wine Competition New York 2018 zlatá medaile a vítěz kategorie Národní soutěž vín podoblast Slovácká zlatá medaile Vinum Bojnice a šampión bílých zahraničních vín 2018 výběr Unie enologů Suchá vína on-line 2018 stříbrná medaile Grand Prix Vinex 2018

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

20

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

3

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

50

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Repodukovaná hudba:

ANO

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka nabízí živou hudbu. Objednávka předem nutná:

ANO

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka nabízí taneční folklorní a jiné kulturní vystoupení. Objednávka předem nutná:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

Prezentační místnost 1

Maximální kapacita u stolů:

80

Maximální kapacita - stání:

120

Prostor č.2

Název:

Pergola

Maximální kapacita u stolů:

16

Maximální kapacita - stání:

20

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech