Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

vinne-sklepy-top

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Mikulčice
Adresa: U hřbitova ev.č. 93
PSČ: 696 19
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°49'9.053"N; 17°2'55.107"E
Nadmořská výška: 197m

  
Logo - Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.

Kontakt

Telefon (provozovna):

731 546 542 Volat

Telefon (provozovna, alternativní):

777 245 783 Volat

E-mail:

dvoracek@sendme.cz

Web:

www.vinarstvi-dvoracek.cz

Popis firmy:

Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o. je malou rodinnou firmou, zabývající se pěstováním révy vinné a výrobou kvalitního vína od roku 1996. V současné době ročně zpracovává až 24 tun hroznů v 5 bílých a 5 červených odrůdách a produkuje tak cca 20 000 lahví, většinou vín s přívlastkem. Vyrábí také vína ledová a barriková. K vinařství kromě moderních klimatizovaných výrobních a skladových prostor náleží dvoupokojový apartmán pro 6 osob a velké moderní prezentační školicí a kongresové centrum pro až 120 osob.

Rozšířený popis firmy:

Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o. (Lubomír, Tomáš, Martina) je malou rodinnou firmou, zabývajícím se pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína několik desetiletí. Jak z části názvu vyplývá, jedná se o firmu majitele Ing. Lubomíra Dvořáčka, Ph.D. z Mikulčic a jeho dospělých dětí – Tomáše a Martiny. Jako člen sdružení COLLEGIUM VINITORUM z Moravské Nové Vsi se majitel zabývá výrobou vysoce jakostních vín od roku 1996, profesionálně od roku 2000.

Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o. se zaměřuje na výrobu vysoce jakostních, přírodních moravských vín. Nejen při samotné výrobě vína, ale i při pěstování hroznů dodržujeme přísná pravidla a zásady. K výsadbě vinic používáme pouze ty nejlepší sazenice, ve vinicích pak usměrněný řez na jeden kmínek a jeden vodorovný tažeň. Hnojíme organickým nebo zeleným hnojením, starší vinice jsou trvale zatravněny. Před použitím chemické ochrany důsledně využíváme předpovědi a signalizace chorob a škůdců, při respektování zásad integrované produkce révy vinné. Úrodu přísně redukujeme a vlastní sklizeň hroznů se provádíme tak, abychom dosáhli nejen vysoké cukernatosti, ale celkové vyvážené enologické zralosti hroznů. Při vlastní výrobě vína využíváme všech nejnovějších poznatků tak, aby konečný výrobek dosáhl té nejlepší kvality. Naší snahou je, aby podávané víno bylo jedinečným a nenapodobitelným přírodním nápojem.

Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o. v současné době ročně zpracovává cca 18 až 24 tun hroznů v pěti bílých a pěti červených odrůdách. Hrozny jsou sklízeny vždy v té nejvyšší kvalitě a jsou základem pro výrobu vín stojících na vrcholu sortimentní pyramidy – průměrný výnos z vlastních vinic dlouhodobě nepřekračuje 1,5 kilogramu hroznů na keř, sklizně s výnosem pod 1kg na keř nejsou žádnou výjimkou. Vinařství ročně produkuje cca 15.000 až 20.000 lahví, většinou vín s přívlastkem, vyrábí také vína ledová a barriková. Veškerá produkce je lahvována.
K vinařství kromě moderních, klimatizovaných výrobních a skladových prostor, včetně pronajímaných VIP zákaznických boxů, náleží dvoupokojový apartmán pro 6 osob a velké moderní prezentační školící a kongresové centrum pro až 120 osob.

Nové prezentační a restaurační prostory hlavního kongresového sálu, vybudovaného nad původní zástavbou tradičního podlužáckého vinného sklepa a současného moderního vinařství, nabízí 116 míst ve volném stolovém uspořádání a dalších 5 míst u stylového baru. K dispozici je plné technické vybavení, digitální datová projekce, vysokorychlostní internet s WiFi sítí, digitální televizní signál dvaceti televizních kanálů na velkoplošné obrazovce, přípojky pro individuální napájení digitální techniky (počítače, mobilní telefony, kamery, fotoaparáty, záznamová zařízení), dělené samostatně regulovatelné stereo ozvučení v jednotlivých částech sálu, ekologická klimatizace a vzduchotechnika a odpovídající sociální zázemí.

Centrum je navrženo tak, aby mohla být vždy zajištěna individuální přání účastníků seminářů, firemních akcí, školení, výjezdních zasedání, rodinných událostí (svatby, křtiny, promoce, narozeniny, poslední rozloučení), či jen přátelských posezení v úzkém nebo i širším kruhu.

Stravování v teplé i studené formě je zajištěno formou cateringu.

Nabízíme řízené degustace vín z vlastní produkce a prohlídku moderních výrobních a skladovacích prostor vinařství s odborným výkladem. V případě zájmu zajistíme hudební vystoupení oblíbené cimbálové muziky.
Zájemcům zpracujeme podrobnou nabídku včetně cenové kalkulace, předem Vás seznámíme s prostředím, předvedeme technické vybavení, domluvíme podrobnosti, organizaci a časový harmonogram. Akceptujeme všechny platební karty s výjimkou American Expres.

Ubytování je možno zajistit v penzionech v Mikulčicích, v sousední Moravské Nové Vsi nebo v hotelech v nedalekém Hodoníně, včetně dopravy do sklepa a zpět. Vinařství disponuje dvoupokojovým apartmánem pro 6 osob (2+4).

Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o. se v současné době specializuje na pěstování 10 základních odrůd. Z bílých odrůd jsou to Sauvignon, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Tramín a Pinot Gris, z červených odrůd pak Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Merlot a Pinot Noir.

Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o. se v roce 2005 stalo druhým českým výrobcem košer vína, které zde na Moravě je vyráběno pod dozorem rabína Židovské obce Brno znovu po více než 60 letech. Jedná se o vůbec první výrobu KOSHER vín v nežidovském prostředí. Toto víno z naší produkce díky velmi šetrné technologii zpracování, prakticky bez použití jakýchkoliv dalších přísad a s vyloučením pasterizačního procesu nás opravňuje k použití přívlastku „not yaiyn mevushal“ („nevařené“ = nepasterizované), který je zásadním pro konzumenty z řad ortodoxních věřících, tedy těch, kdo přísně a přesně dodržují všechna ustanovení Tóry. Toto naše KOSHER víno je schváleno k použití „šel Pésach“ („Kosher for Passover“).

Popis cesty:

obec Mikulčice, u hlavní silnice vedle hřbitova

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Adresa firmy

Ulice:

Těšice 607

PSČ:

696 19

Město/obec:

Mikulčice

Podoblast:

Slovácká

Okres:

Hodonín

Kraj:

Jihomoravský

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

3.5

Roční produkce lahví:

20000

Cenové rozpětí od:

107

Cenové rozpětí do:

400

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, ledové víno, slámové víno, likérové víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Merlot, Rulandské modré, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Přírodní vína, barriková vína červená, bílá i růžová, cuvée, přívlastková vína, červená vína vyráběná metodou studené macerace na slupkách, bílá vína vyráběná metodou kryomacerace. Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o. se v roce 2005 stalo druhým českým výrobcem košer vína, které je na Moravě vyráběno pod dozorem rabína Židovské obce Brno znovu po více než 60 letech. Kosher víno z naší produkce díky velmi šetrné technologii zpracování, prakticky bez použití žádných dalších přísad a s vyloučením pasterizačního procesu, opravňuje výrobce k použití přívlastku „not yaiyn mevushal“ („nevařené“ = nepasterizované), který je zásadním pro konzumenty z řad ortodoxních věřících, tedy těch, kdo přísně a přesně dodržují všechna ustanovení Tóry. Toto víno je schváleno k použití „šel Pésach“ („Kosher for Passover“).

Doplňková nabídka

Ochutnávka vín s řízenou degustací pro cca 25 osob, včetně zajištění občerstvení a cimbálové muziky, ve které sám hraji jako cimbalista.

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

2016 – zlatá medaile: • Král vín 2016, ČR: SAUVIGNON, pozdní sběr, polosladké, 2015, BARRIQUE, PINOT NOIR ROSÉ, pozdní sběr, polosladké, 2015, BARRIQUE • Národní soutěž vín, oblast Morava, podoblast Slovácká, ČR: CUVÉÉ PINO, moravské zemské víno, polosladké, 2015, vítěz kategorie, RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr, polosladké, 2015, BARRIQUE • VINUM Bojnice 2016, Slovensko: CHARDONNAY, pozdní sběr, polosladké, 2015 2016 – stříbrná medaile: • Král vín 2016, ČR: CHARDONNAY, pozdní sběr, polosladké, 2015, • Národní soutěž vín, oblast Morava, podoblast Slovácká, ČR: CHARDONNAY, pozdní sběr, polosladké, 2015, vítěz kategorie • Vinařské Litoměřice 2016, ČR: PINOT GRIS, pozdní sběr, suché, 2014, BARRIQUE • VINUM Bojnice, Slovensko: SAUVIGNON, pozdní sběr, polosladké, 2015, BARRIQUE, 2016 - bronzová medaile: • VINUM Bojnice 2016, Slovensko: SAUVIGNON, pozdní sběr, polosladké, 2015, CHARDONNAY, pozdní sběr, polosladké, 2015, BARRIQUE MERLOT, výběr z hroznů, suché 2015, CUVÉE PINO, moravské zemské víno, polosladké, 2015, TRAMÍN, výběr z hroznů, polosladké, 2015 2015 – zlatá medaile: • IWC OENOFORUM 2015 Velehrad, ČR: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno suché, 2013, BARRIQUE • Grand Prix VINEX, ČR: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno suché, 2013, BARRIQUE • VINUM Bojnice, Slovensko (+ ŠAMPIÓN zahraničních červených suchých vín): MERLOT, výběr z hroznů, suché, 2013 • VINUM Bojnice, Slovensko: PINOT NOIR, výběr z hroznů, suché, 2013 2015 – stříbrná medaile: • Grand Prix VINEX, ČR: SAUVIGNON, pozdní sběr, suché, 2014 • VINUM Bojnice, Slovensko: MODRÝ PORTUGAL, pozdní sběr, suché, 2012, SAUVIGNON, pozdní sběr, suché, 2014, BARRIQUE, CUVÉÉ STARÁ HORA, jakostní, suché, 2014, CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2014, ZWEIGELTREBE, jakostní, suché, 2014, CHARDONNAY, výběr z hroznů, polosladké, 2011, BARRIQUE 2015 – bronzová medaile: • VINUM Bojnice, Slovensko: SAUVIGNON, pozdní sběr, suché, 2014, CHARDONNAY, pozdní sběr, suché, 2014, CABERNET SAUVIGNON, výběr z hroznů, suché 2014, TRAMÍN, pozdní sběr, suché, 2014 2014 – zlatá medaile: • Grand Prix VINEX, ČR (+ vítěz kategorie): CUVÉE AUBÈRE, pozdní sběr, polosladké, 2012, RESERVA • VINUM Bojnice, Slovensko: CUVÉE AUBÈRE, pozdní sběr, polosladké, 2012, RESERVA • Vinařské Litoměřice, ČR (+ nejvýše hodnocené růžové víno ČR): MERLOT, Klaret, moravské zemské víno, suché, 2013 • Galerie Rulandských vín Kyjov, ČR: CHARDONNAY, moravské zemské víno, polosladké, 2013, PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2011 • Weinparade Poysdorf, Rakousko: MERLOT, pozdní sběr, suché, 2009, BARRIQUE 2014 – stříbrná medaile: • Canberra International Riesling Challenge, Austrálie: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno suché, 2013 • Weinparade Poysdorf, Rakousko: CABERNET SAUVIGNON, výběr z hroznů, suché 2009, BARRIQUE • Grand Prix VINEX, ČR: PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2011, BARRIQUE, MERLOT, pozdní sběr, suché, 2009, BARRIQUE • Vinařské Litoměřice, ČR: SAUVIGNON, moravské zemské víno, polosladké, 2013, TRAMÍN, moravské zemské víno, polosladké 2013 • Galerie Rýnských Ryzlinků Bzenec, ČR: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno, suché, 2013 • VINUM Bojnice, Slovensko: ZWEIGELTREBE, moravské zemské víno, suché, 2013, MERLOT, výběr z hroznů, suché, 2012, CABERNET SAUVIGNON, výběr z hroznů, suché, 2009, BARRIQUE • Cisterciácká pečeť - mezinárodní výstava mešních a košer vín, ČR: CHARDONNAY, pozdní sběr, polosladké 2011, KOSHER, CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2011, KOSHER • 5. celoslovenská výstava vín s mezinárodní účastí Skalica, Slovensko: CHARDONNAY, moravské zemské víno, polosladké, 2013, PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2013, MERLOT, výběr z hroznů, suché, 2012 2014 – bronzová medaile: • VINUM Bojnice, Slovensko: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno, suché, 2013, CHARDONNAY, moravské zemské víno, polosladké, 2013, CABERNET MORAVIA, moravské zemské víno, suché 2013, PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2013, MERLOT, výběr z hroznů, suché, 2011, BARRIQUE • IWC San Francisco, USA: CABERNET SAUVIGNON, výběr z hroznů, suché 2009, BARRIQUE • 5. celoslovenská výstava vín s mezinárodní účastí Skalica, Slovensko: RYZLINK RÝNSKÝ, moravské zemské víno, suché, 2013, SAUVIGNON, moravské, zemské víno, polosladké 2013, PINOT GRIS, moravské zemské víno, suché, 2013, CABERNET MORAVIA, moravské zemské víno, suché, 2013, ZWEIGELTREBE, moravské zemské víno, suché, 2013 2013 – zlatá medaile: • Galerie Rýnských Ryzlinků Bzenec, ČR: RYZLIN RÝNSKÝ, pozdní sběr, suché 2012 • Grand Prix VINEX (+ šampión červených suchých vín, + nejlépe hodnocené víno člena Svazu vinařů ČR: CABERNET MORAVIA, výběr z hroznů, suché, 2006, BARRIQUE • Vinařské Litoměřice (+ nejlépe hodnocené růžové víno ČR): PINOT NOIR Klaret, výběr z hroznů, polosladké, 2012 • VINUM Bojnice, Slovensko: CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2011, CABERNET MORAVIA, pozdní sběr, suché, 2012, (+ šampión červených suchých vín), CABERNET MORAVIA, ledové, sladké, 2009; 2013 – stříbrná medaile: • Cisterciacká pečeť – mezinárodní výstava mešních a košer vín: CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2011, KOSHER • Galerie Rýnských Ryzlinků, ČR: RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr, polosladké, 2011, BARRIQUE • Grand Prix VINEX: CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2007, BARRIQUE • VINUM Bojnice, Slovensko: CABERNET MORAVIA, jakostní, suché, 2007, BARRIQUE, CHARDONNAY, výběr z bobulí, sladké, 2012, SAUVIGNON, pozdní sběr, 2012 • Král vín (4 korunky): CABERNET MORAVIA, pozdní sběr, 2012 2013 – bronzová medaile: • VINUM Bojnice, Slovensko: MODRÝ PORTUGAL, pozdní sběr, suché, 2012, CABERNET SAUVIGNON, moravské zemské víno, suché, 2011, PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2011, PINOT NOIR, moravské zemské víno, suché, 2011, BARRIQUE, RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr, 2012, TRAMÍN, výběr z hroznů, polosuché, 2012 • Král vín 2013 (3 korunky): SAUVIGNON, pozdní sběr, suché, 2012 2012 – zlatá medaile: • Finger Lakes International Wine Competition, Rochester, USA: MERLOT 2008, výběr z hroznů, BARRIQUE 2012 – stříbrná medaile: • Weinparade Poysdorf, Rakousko: PINOT NOIR, výběr z bobulí, suché, 2008, BARRIQUE, ZWEIGELTREBE, pozdní sběr, suché, 2008, BARRIQUE • Jarovíno Rosé, ČR: CABERNET MORAVIA 2008, jakostní, likérové, sladké • Vinařské Litoměřice 2012: PINOT NOIR, výběr z bobulí, suché, 2008, BARRIQUE, • VINUM Bojnice, Slovensko: PINOT NOIR, pozdní sběr, polosladké, ROSÉ, 2011 2012 – bronzová medaile: • Finger Lakes International Wine Competition, Rochester, USA: CABERNET SAUVIGNON 2008, výběr z hroznů, BARRIQUE • VINUM Bojnice, Slovensko: SAUVIGNON, moravské zemské víno, polosladké 2011, ZWEIGELTREBE, pozdní sběr, suché, 2011 • Národní soutěž vín slovácké podoblasti: MERLOT, výběr z hroznů, suché, 2011 • Velkomoravský košt vín Mikulčice: CABERNET SAUVIGNON, pozdní sběr, suché, 2011 - nejlépe hodnocené červené víno

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

20

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

3

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

50

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Repodukovaná hudba:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

Prezentační místnost 1

Maximální kapacita u stolů:

120

Maximální kapacita - stání:

160

Prostor č.2

Název:

Pergola

Maximální kapacita u stolů:

16

Maximální kapacita - stání:

20

Ubytování

Typ ubytování:

penzion

Počet lůžek:

6

Cena za lůžko:

400

Počet pokojů:

2

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech