Menu
vinarske-obce

Krhovice

Adresa: Krhovice 147, 128  
Vin. podoblast: Znojemská
GPS: 48°48'53.7"N; 16°10'25.23"E

Vizuál není k dispozici

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Kontakt

E-mail:

oukrhovice@venet.cz

Web:

www.krhovice.cz

Další informace

Informace o obci:

Obec Krhovice leží v jižní části okresu Znojmo asi 10 km východně od Znojma v údolní nivě řeky Dyje. Reliéf je rovinný, katastrální území má rozlohu 813 ha z toho cca na 500 ha jsou zemědělské pozemky, 365 ha orné půdy, a zbývající část vinice. Obec má 500 obyvatel, zhruba 170 obydlených domů, některé domy slouží jako chalupy. Dále je v obci 25 rekreačních objektů zahrádkářského typu. Obec má vybudovanou plynofikaci, elektřinu, vodovod a od roku 2006 také splaškovou kanalizaci.

Historie a současnost vinařství:

Obec Krhovice se řadí mezi vinařské obce. Část svého katastru je osázeno vinnou révou Celková výměra vinic je cca 45 ha z toho 35 ha obhospodařuje ZD Hodonice a zbytek 10 ha drobní vinaři. Lokalita se nazývá VINIČNÍ TRAŤ KRHOVICE SKALKA, která má rozlohu 35 ha. Oblast se vyznačuje pěstováním těchto odrůd: 24 ha odrůdy VERTLÍNSKÉ ZELENÉ 3 ha odrůdy RYZLINK RÝNSKÝ 3 ha odrůdy MÜLLER THURGAU 5 ha odrůdy RULANDSKÉ BÍLÉ Poslední jmenovanou odrůdu můžeme vyzvednout, neboť podle odborníků je kvalita z této viniční tratě nejlepší v širokém okolí Jižní Moravy. Na těchto vinicích hospodaří ZD Hodonice. Ostatní vinice obhospodařují menší a drobní vinaři. V katastrálním území Krhovice bylo v minulosti založeno velké množství sadů jabloní, které postupně nahrazují výsadbu vinné révy. Jedním z důvodů likvidace sadů je skutečnost, že tyto sady byly pro ZD Hodonice ekonomicky nevýnosné.

Fotografie objektu

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.
>

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech