Menu
vinarske-obce

Milotice

Adresa: Milotice 72, 696 05
Vin. podoblast: Slovácká
GPS: 48°57'12.29"N; 17°8'43.12"E

Logo - Milotice

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Kontakt

E-mail:

podatelna@milotice.cz

Web:

www.milotice.cz

Další informace

Informace o obci:

Obec Milotice leží uprostřed Dolnomoravského úvalu mezi městy Hodonín a Kyjov. Obec je známá svojí dominantou, barokním zámkem s bohatou sochařskou výzdobou, francouzskou zahradou a bažantnicí. Ve středu obce se nachází soubor barokních staveb, z nichž nejvýznamnější je kostel Všech svatých lemovaný ohradní zdí se sochami svatých. Na katastru se nachází přírodní rezervace Horky s pozůstatky stepní vegetace a výskytu vzácných rostlin, např. hlaváčku jarního. Dále Písečný rybník, který je významný po stránce botanické, zoologické, krajinářské a estetické. V obci je bohatý kulturní, folklorní a společenský život. Milotice jsou známy Národopisným festivalem kyjovského Dolňácka.

Historie a současnost vinařství:

Vinařství v obci má dlouholetou tradici, réva se zde pěstovala již ve 12.století. V průběhu třicetileté války vinařství zaniklo a teprve koncem 17.století milotická vrchnost pěstování révy znovu obnovila. Pohromou pro vinice byl výskyt révokazu na konci 19.století. Z tohoto důvodu se od začátku 20.století používají sazenice révy vinné štěpované na americké podložce, která je révokazu odolná. Vinných sklepů ve viniční trati Šidleny je na 200, nejstarší sklep s vinařským lisem pochází z r. 1800. Současná celková výměra vinic je 89 ha, z toho viniční trať Šidleny 64 ha a trať Kopce 25 ha. Hlavní pěstované odrůdy bílé jsou Rulandské, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Tramín, Chardonnay, Müller Thurgau, z červených Frankovka, Svatovavřinecké, André, Zweigeltrebe a Portugal modrý.

Vinaři v této vinařské obci:

Vinný sklípek U Kundratů, Metroflora, Vinařství Krist s.r.o., B\V vinařství a.s.

Fotografie objektu

>

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech