Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství Luboš Strapina

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Pavlov
Adresa: Česká 152e
PSČ: 69201
Podoblast: Mikulovská
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°52'25.454"N; 16°40'6.974"E

Logo - Vinařství Luboš Strapina

Kontakt

Telefon (provozovna):

608 920 641 Volat

E-mail:

info@vinarstvistrapina.cz

Web:

www.vinarstvistrapina.cz

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Jsme mladí, nadšení a lásku k vínu jsme si doslova vypěstovali. Navazujeme na rodinnou vinařskou tradici, která se datuje již od roku 1945. Vinařství se nachází v samotném srdci Pálavských vrchů, přímo v malebné vesničce Pavlov. Staráme se o vlastní vinice na necelých 2 ha, které najdete v Klentnici, Perné a Pavlově. Snažíme se propojit generační zkušenosti s moderními technologiemi.

Rozšířený popis firmy:

Počátek zrodu našeho rodinného vinařství Strapina se datuje již od roku 1945 kdy s malovinařením začal náš praděd František Strapina. Naše vinařství se nachází v samotném srdci Pálavských vrchů, přímo v malebné vesničce Pavlov.

Historie se začíná psát už při osídlování pohraničí, kdy se přistěhoval i náš praděd František Strapina, který začíná i se svým synem, také Františkem, s tvorbou révových vín a to nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší a rodinné známé.

Synovi, tedy dědovi Františkovi mladšímu zůstává vinařina srdcovou záležitostí a dodnes je i se svou manželkou hlavním vinohradníkem, který se s velkou pílí, pečlivostí a láskou stará o růst a vývoj všech rodinných vinic, které se nachází v okolí Pavlova, Perné a Klentnice.

Nebylo by však rodinného vinařství, kdyby nepokračoval i syn dědy Františka, Luboš Strapina starší, který zasvětil velkou část svého života právě vinařině. Ve svém volnu rozvíjí nejen myšlenku a směr rodinné vinařství, ale taktéž je nedílnou a nepostradatelnou součástí tvorby vín, ale i samotného zpracování hroznů.

A jak už to bývá dobrým zvykem, aby si lásku k vínu nevypěstoval i další z této generace a to jeho syn Luboš Strapina mladší, který se už jako malý kluk motal dědečkovi pod nohama v jeho vinném sklípku.

Právě díky Lubošovi mladšímu se podařilo tento rodinný skvost pozvednout a propojit při tvorbě vína tyto generační zkušenosti s moderními technologiemi.

V součastné době spolu se svou přítelkyní začínají psát novou etapu rodinnému vinařství Strapina, která se neobejde bez pomoci a podpory rodiny, která se podílí na rozvoji celého vinařství.

Pro naše malé vinařství je velice důležitá hlavně kvalita a osobitá chuť našich vín, o kterou se s láskou stará Luboš Strapina mladší. Jeho snahou je se neustále zdokonalovat při tvorbě vína, a dosahovat té nejvyšší kvality s co nejosobitější rozmanitostí a chutí moravských vín.

Při tvorbě vín pracuje s moderními a šetrnými technologiemi. Klade důraz na opatrné zpracování hroznů, jemné přečerpávání moštů a vín, citlivé kvašení mladých vín a zajištění vhodných podmínek pro vývoj, zrání a harmonizaci vín. Důkazem této pečlivé práce jsou nám ocenění z výstav a odměnou zájem a spokojenost našich zákazníků, díky kterým každým rokem zvyšujeme svou produkci o čtvrtinu.

Proto nám bude velkou ctí, když i Vy oceníte a najdete si lásku k našemu vínu, k tradici a osobytosti našeho malého vinařství.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

2

Roční produkce lahví:

15000

Cenové rozpětí od:

100

Cenové rozpětí do:

250

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, růžové víno, perlivá vína

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Aurelius, Chardonnay, Müller Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Sauvignon, Frankovka, Svatovavřinecké

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

5

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

1

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

10

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech