Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Typ cíle: vinařství, vinný sklep, vinotéka, ubytování, restaurace
Město/obec: Velké Pavlovice
Adresa: Pod Břehy 565/54
PSČ: 69106
Podoblast: Velkopavlovická
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°54'28.354"N; 16°49'23.315"E
Nadmořská výška: 225m

     
Vizuál není k dispozici

Kontakt

Telefon (provozovna):

777 468 894 Volat

E-mail:

recepce@penzion-andre.cz

Web:

www.slechtitelka.cz

Popis firmy:

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice navázala na tradici „Zemské révové školky“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni, které byly dokončeny později v Perné. Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami, tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce.

Rozšířený popis firmy:

O vinařství:
Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice navázala na tradici „Zemské révové školky“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni, které byly dokončeny později v Perné.
Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami, tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce. U vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně.
Vinohrady stanice se nacházejí v těsném sousedství šlechtitelské stanice ve výšce od 196 m n. m. do 225 m n. m. na převážně jižních svazích se sklonem 12 %. Půda je hlinitojílovitá a hlinitopísčitá s bohatým obsahem vápníku a manganu. To vytváří mimořádně příhodné podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné. V současné době hospodaří společnost na 40 ha vinic, na nichž je vysázeno 19 odrůd révy vinné, které pěstujeme v klonech, které představují množitelskou plochou v ČR, tvořící genofond révy vinné.
Využití nejmodernější výrobní technologie v nově vybudované výrobní hale a postupů doprovází cestu vína od sběru hroznů, přes zrání v dubových sudech (červená vína) či nerezových tancích (bílá vína), po zrání v láhvích až k zákazníkovi, k nimž se tak dostávají plná, harmonická a elegantní vína, jež jsou často oceňována na prestižních soutěžích vín.
Jen tak může naplnit starou moudrost pronesenou Plutarchem:
Víno je nápoj mezi nápoji nejušlechtilejší, mezi léky nejchutnější, mezi pokrmy nejpříjemnější.
Naše vína reprezentují moravské vinařství na mnoha recepcích pořádaných u příležitosti státních návštěv a můžete se s nimi setkat v celé řadě vyhlášených gastronomických zařízení.
Zajímavostí stanice je rozsáhlý archiv vín, ze kterého je možné ochutnat skvělá vína z těch nejlepších ročníků od počátku 60. let až do konce minulého století.
K zásadnímu zlomu v historii Šlechtitelky dochází v roce 2009, kdy se novými majiteli stávají manželé Poliakovi. Změny můžete sledovat nejen na našich stránkách, ale ideální je osobní zážitek spojený s degustací našich vín a také návštěvou celé stanice.

O vinném sklepě:
Vinný sklep má kapacitu 35 míst a je vhodný na pořádání různých akcí jako jsou svatby, oslavy narozenin. Součástí a dominantou vinných sklepů je podzemní rotunda a také křížový sklep ze 60. let 20.století Součástí sklepů jsou také privátní boxy na víno, které jsou k pronajmutí. Nabízíme i prohlídky sklepa spojené s řízenou degustací od našeho sommeliéra.

O vinotéce:
Ve vinotéce našeho penzionu naleznete bohatý výběr námi vyráběných vín, ale také sekty kvašené v láhvi i v tanku, frizante a výrobky z nealko řady z produkce vlastního vinařství. K zakoupení je zde také med od vlastních chovaných včelstev. Doplňkovým sortimentem je pak prodej syrobu, vlastního meruňkového džemu a přípravků na posílení imunity na principu tradiční čínské medicíny.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

40

Roční produkce lahví:

300000

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, ledové víno, slámové víno, šumivá vína, likérové víno, svatomartinské víno, růžové víno, perlivá vína

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Agni, André, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

výrobky z nealko řady vlastní produkce, med od vlastních chovaných včelstev

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má celoročně pravidelnou otevírací dobu:

ANO

Otevírací doba:

 

 

oddo
 
pondělí11:0022:00
úterý11:0022:00
středa11:0022:00
čtvrtek11:0022:00
pátek11:0022:00
sobota11:0022:00
neděle11:0022:00

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

20

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

2

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

10

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Řízená degustace na objednávku:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Repodukovaná hudba:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC) pro hendikepované:

ANO

Ubytování

Typ ubytování:

penzion

Počet lůžek:

36

Cena za lůžko:

990

Počet pokojů:

17

Snídaně:

ANO

Obědy:

ANO

Večeře:

ANO

Popis ubytování:

O penzionu: Vinařský penzion André se nachází ve Velkých Pavlovicích, městečku na jihu Moravy, známém hlavně díky vínu a meruňkám. Vinařský penzion André je nedílnou součástí Šlechtitelské stanice vinařské. Majitelé chtěli vybudovat významné rodinné vinařství a zároveň místo vhodné pro odpočinek, ale také pro poznání vína a vinařskou turistiku. Penzion je originální stavba v toskánském stylu. Celý penzion je vsazen doprostřed vinohradů a obklopuje jej udržované okolí zahrady. V penzionu je k dispozici 11 dvoulůžkových pokojů, 1 bezbariérový pokoj, 2 studia, 1 dvoulůžkový apartmán, 1 čtyřlůžkový apartmán a 1 mezonetový ViP apartmán. Celková kapacita je tedy 36 lůžek s možností přistýlek. Penzion je nekuřácký.Penzion nabízí kromě krásného ubytování, stylové kuchyně také zajímavé a moderně zařízené konferenční prostory ve skleníku, administrativní části stanice a také vinárně. O restauraci: Stylová restaurace s prosklenou částí a unikátním výhledem do sklepa se sudy má kapacitu 50 míst, v letních měsících je otevřená i letní terasa a udírna. V jídelníčku naleznete pokrmy z toskánské kuchyně, ale také tradiční moravské speciality. Restaurace je nekuřácká.

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech