Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Rodina Kölbelova

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Kyjov
Adresa: Čelakovského
PSČ: 69701
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský

Vizuál není k dispozici

Kontakt

Telefon (provozovna):

774 743 232 Volat

E-mail:

rodinakolbelova@seznam.cz

Web:

www.rodinakolbelova.cz

Popis firmy:

Po tři generace se věnuje rodina Kölbelů pěstování a zpracování révy vinné.

Děd Arnošt Kölbel pěstoval ještě Šedý Portugal, Modrý Portugal, Chrupku bílou a růžovou v 50tých a 60tých letech minulého století.

Otec Miloš Kölbel v roce 1994, i přes názory odborníků sadit na Moravě pouze tradiční modré odrůdy, vysadil bordeauxskou odrůdu Cabernet Sauvignon. Cabernet sauvignon se ukázal jako dobrá volba i do Slovácké oblasti, kde každoročně dosahuje výborných výsledků a odstartoval další výsadby zde na Slovácku netradičně pěstovaných odrůd. Na konci devadesátých let se ke Cabernetu Sauvignonu přidal Cabernet Franc a Merlot. Cuvée vytvořené z těchto tří odrůd patří každoročně mezi naše nejlepší hodnocená vína. Později jsme vysadili i Scheurebe, Kerner, Buvier, Dunaj, Garanoir, Gamay a mnoho dalších.

Syn František začal v posledních letech zpracovávat hrozny z Kyjova-Sliny i z pronajatých vinohradů a v roce 2013 začal nakupoval i hrozny z Přítluky(Mikulov), Strážnice.

Naším cílem je tvořit vína podle vyzrálosti hroznů a v závislosti na kvalitě ročníku, se snahou o vytváření charakteru odrůdy, proto při řezu dbáme na to,aby kvalita hroznů byla nadřazena nad kvantitou. U odrůd na výrobu červených vín při zaměkávání ostříháváme hrozny tak, aby zátěž nepřesáhla 2 kg. Celkově obhospodařujeme 1 ha a celková produkce nepřesáhne 10000 lahví.

Při zpracovaní hroznů trváme na tom, aby hrozny byly co nejrychleji zpracovány.Hrozny odzrníme a necháme macerovat 12-24 hod., lisujeme v pneumatickém lisu. Následuje odkalení a zakvašení čistými kulturami kvasinek. U červených vín je samozřejmostí jablečnomléčná fermentace a následné ležení v sudech, od roku 2009 používame i sudy BARRIQUE.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

0.9

Roční produkce lahví:

10000

Cenové rozpětí od:

120

Cenové rozpětí do:

300

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, slámové víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Kerner, Müller Thurgau, Muškát moravský, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot, Modrý Portugal, Rulandské modré, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Od roku 2015 jsme vytvořili novou řadu NATUR , která nabízí jedinečnou možnost ochutnat vína, která jsou s minimem zásahů při výrobě a můžou se nabízet i těm zákazníkům ,kteří hledají originální vína. Víno je vyrobeno bez taninů, enzymů a s minimem síry. Nabízíme vína do restaurací a kaváren.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

degustační prostor

Maximální kapacita u stolů:

20

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech