Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství na soutoku Karel Průša

Typ cíle: vinařství
Město/obec: Břeclav
Adresa: Lanžhotská 27
PSČ: 69002
Podoblast: Slovácká
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°45'13.729"N; 16°54'1.626"E

Logo - Vinařství na soutoku Karel Průša

Kontakt

Telefon (provozovna):

519 331 680 Volat

Telefon (provozovna, alternativní):

519 327 450 Volat

E-mail:

karel.prusa@nasoutoku.cz

Web:

www.nasoutoku.cz

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Poloha našeho výrobního zázemí, která nám zajišťuje dobrý přístup do všech čtyř moravských vinařských podoblastí, nás natolik inspirovala, že jsme se rozhodli pro vytvoření zatím naprosto unikátního projektu – vytvořit kolekci vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky.

Rozšířený popis firmy:

Výrobní prostory Vinařství Na Soutoku se nachází v malebné jihomoravské krajině na samotném okraji města Břeclav. Ve vzdálenosti 15 km od našeho sídla se nachází SOUTOK řek Moravy a Dyje, magické místo, které představuje geograficky nejjižnější bod Moravy a zároveň místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem.

Ve vzdušné vzdálenosti 10 km od našeho vinařství se zase nachází bod, kde se setkávají tři ze čtyř moravských vinařských podoblastí: Mikulovská, Slovácká a Velkopavlovická. Dá se tedy říct, že ležíme přímo „v srdci“ Moravské vinařské oblasti.

Vinařství Na Soutoku je rodinný podnik, který vznikl v roce 2011. Zakladatel vinařství, Ing. Karel Průša CSc. je absolvent oboru Kvasná chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a Akademie věd České republiky. Profesně se zabývá vínem z výrobního i výzkumného hlediska již od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml., absolvent oboru Biochemie a biotechnologie a oboru Technologie potravin na pražské VŠCHT. Záležitostmi obchodu a propagace se zabývá starší syn, Ing Přemysl Průša, PhD., absolvent oboru Mezinárodní obchod a Komerční komunikace Vysoké školy ekonomické v Praze.

Popis cesty:

Na konci Břeclavi, při výjezdu z směrem na Lanžhot odbočíte vlevo, na konci ulice opět vlevo a vjedete do areálu. Zde Vás již šipky nasměrují k nám.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Roční produkce lahví:

70000

Cenové rozpětí od:

180

Cenové rozpětí do:

400

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, slámové víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Kerner, Müller Thurgau, Muškát Ottonel, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Dornfelder, Frankovka, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Poloha našeho výrobního zázemí, která nám zajišťuje dobrý přístup do všech čtyř moravských vinařských podoblastí, nás natolik inspirovala, že jsme se rozhodli pro vytvoření zatím naprosto unikátního projektu – vytvořit kolekci vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky. U nás ve vinařství například zpracováváme hrozny Ryzlinku Vlašského pocházejícího z vinic Mikulovského regionu, který je pro pěstování této odrůdy nejvhodnější a poskytuje obecně nejlépe hodnocené „Vlašáky“. Podobně zpracováváme například Sauvignon ze Znojemska, André a Chardonnay z Velkopavlovické podoblasti atd. Přitom jsme schopni díky ideální poloze města Břeclav převézt většinu nasbíraných hroznů přímo z vinice do sklepa za kratší dobu než 20 minut. Další specialitou je naše kolekce BLONDE, kterou vyrábíme z odrůdy Rulandské modré, a to víno barvy bílé, růžové i červené.

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

Salon vín ČR 2017 – 3 zlaté medaile - Ryzlink vlašský z Mikulovské podoblasti, Sauvignon ze Znojemské podoblasti a Veltlínské zelené ze Slovácké podoblasti. Šampion a velká zlatá medaile - Národní soutěž vín z Velkopavlovické oblasti 2018 - Merlot, výběr z hroznů 2017 z řady Sine Compromissum, stříbrná medaile - Rulandské modré, pozdní sběr 2017. Král vín 2018 - Velká zlatá medaile (Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2017 ze Znojemské podoblasti), 3x Stříbrná medaile (Rulandské modré klaret, pozdní sběr 2016, Sine Compromissum), (Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2016, Sine Compromissum), (Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2016, podoblast Mikulovská). Mundus Vini 2018 - stříbrná medaile za víno Tramín červený, výběr z hroznů, 2017, ze Znojemské podoblasti. Decanter 2018 – stříbrná medaile - Sauvignon 2016.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

50

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

5

Řízená degustace na objednávku:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech