Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství na soutoku Karel Průša

Typ cíle: vinařství
Město/obec: Břeclav
Adresa: Lanžhotská 27
PSČ: 69002
Podoblast: Slovácká
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°45'13.729"N; 16°54'1.626"E

Logo - Vinařství na soutoku Karel Průša

Kontakt

Telefon (provozovna):

519 331 680 Volat

Telefon (provozovna, alternativní):

519 327 450 Volat

E-mail:

karel.prusa@nasoutoku.cz

Web:

www.nasoutoku.cz

Popis firmy:

Poloha našeho výrobního zázemí, která nám zajišťuje dobrý přístup do všech čtyř moravských vinařských podoblastí, nás natolik inspirovala, že jsme se rozhodli pro vytvoření zatím naprosto unikátního projektu – vytvořit kolekci vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky.

Rozšířený popis firmy:

Výrobní prostory Vinařství Na Soutoku se nachází v malebné jihomoravské krajině na samotném okraji města Břeclav. Ve vzdálenosti 15 km od našeho sídla se nachází SOUTOK řek Moravy a Dyje, magické místo, které představuje geograficky nejjižnější bod Moravy a zároveň místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem.

Ve vzdušné vzdálenosti 10 km od našeho vinařství se zase nachází bod, kde se setkávají tři ze čtyř moravských vinařských podoblastí: Mikulovská, Slovácká a Velkopavlovická. Dá se tedy říct, že ležíme přímo „v srdci“ Moravské vinařské oblasti.

Vinařství Na Soutoku je rodinný podnik, který vznikl v roce 2011. Zakladatel vinařství, Ing. Karel Průša CSc. je absolvent oboru Kvasná chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a Akademie věd České republiky. Profesně se zabývá vínem z výrobního i výzkumného hlediska již od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml., absolvent oboru Biochemie a biotechnologie a oboru Technologie potravin na pražské VŠCHT. Záležitostmi obchodu a propagace se zabývá starší syn, Ing Přemysl Průša, PhD., absolvent oboru Mezinárodní obchod a Komerční komunikace Vysoké školy ekonomické v Praze.

Popis cesty:

Na konci Břeclavi, při výjezdu z směrem na Lanžhot odbočíte vlevo, na konci ulice opět vlevo a vjedete do areálu. Zde Vás již šipky nasměrují k nám.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Roční produkce lahví:

70000

Cenové rozpětí od:

180

Cenové rozpětí do:

400

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, slámové víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Kerner, Müller Thurgau, Muškát Ottonel, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Dornfelder, Frankovka, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Poloha našeho výrobního zázemí, která nám zajišťuje dobrý přístup do všech čtyř moravských vinařských podoblastí, nás natolik inspirovala, že jsme se rozhodli pro vytvoření zatím naprosto unikátního projektu – vytvořit kolekci vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky. U nás ve vinařství například zpracováváme hrozny Ryzlinku Vlašského pocházejícího z vinic Mikulovského regionu, který je pro pěstování této odrůdy nejvhodnější a poskytuje obecně nejlépe hodnocené „Vlašáky“. Podobně zpracováváme například Sauvignon ze Znojemska, André a Chardonnay z Velkopavlovické podoblasti atd. Přitom jsme schopni díky ideální poloze města Břeclav převézt většinu nasbíraných hroznů přímo z vinice do sklepa za kratší dobu než 20 minut. Další specialitou je naše kolekce BLONDE, kterou vyrábíme z odrůdy Rulandské modré, a to víno barvy bílé, růžové i červené.

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

Valtické vinné trhy 2014, bronzová medaile za Sauvignon r. 2013 pozdní sběr ze Znojemské podoblasti Jarovín rosé 2014, stříbrná medaile za Cabernet Moravia klaret r. 2013 pozdní sběr z Velkopavlovické podoblasti Champion Weinparade Poysdorf 2015 za Českou republiku. Nejvíce oceňovaným vínem roku 2015 je klaret Zweigeltrebe BLONDE. Vítěz kategorie klaretů na Jarovín rosé 2017 - Zweigeltrebe BLONDE Concours Mondial de Bruxelles - zlatá medaile pro Rulandské šedé, pozdní sběr z ročníku 2016

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

50

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

5

Řízená degustace na objednávku:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít