Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Ing. Josef Abrle

Typ cíle: vinařství
Město/obec: Pavlov
Adresa: Rudolfa Gajdoše 191
PSČ: 692 01
Podoblast: Mikulovská
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°52'17.48"N; 16°39'59.71"E

Logo - Ing. Josef Abrle

Kontakt

Telefon (provozovna):

737 370 039 Volat

Telefon (firma):

519 515 394 Volat

Fax:

519 515 394

E-mail:

josef.abrle@tiscali.cz

Web:

www.bio-produkty.cz

Popis firmy:

Naše rodinné hospodářství začalo v roce 1991 prvními pokusy se sušením ovoce a zeleniny. V současnosti jsou našimi stěžejními komoditami pěstování vinné révy (jako základ pro biovíno) a pěstování bylin v kvalitě BIO, které tvoří vstupní surovinu pro naši výrobu biokoření a relaxačních bylinných koupelí. Hospodaříme v CHKO Pálava v n.v. 300 m a jsme jediným hospodářstvím, které vzhledem ke své poloze v tomto území hospodaří na celé výměře pozemků podle pravidel ekologického zemědělství. Svou polohou se naše obec nachází na úpatí Pálavských vrchů, blízko vodní nádrže Nové mlýny. Naše produkce splňuje podmínky zákona č. 242/2000 Sb. a Nařízení Rady EHS č. 2029/91 a může být označována jako BIO. Aktivně spolupracujeme se svazem PRO-BIO na propagaci ekologického zemědělství jako modelová farma.

Rostlinná produkce

1. Vinná réva
Výměra - 5,5 ha vinohradů - z toho 1 ha staré vinice a 4,5 ha nově vysazené. Tyto vinohrady se nacházejí v srdci CHKO. Produkce přívlastkových vín (kabinet, pozdní sběr a výběr hroznů) odrůd Pálava, Muškát moravský a Cabernet Moravia. V novém vinohradě jsou vysázeny odrůdy André a Ryzlink rýnský. Vína dodáváme několika odběratelům, vybraným vinotékam a do prodejen zdravé výživy.

2. Byliny a koření
Výměra - 3,6 ha půdy je určena pro pěstování bio bylin + 1,6 ha v přechodném období. Tyto pozemky jsou již situovány mimo CHKO. Produkce 16 druhů bylin (bazalka, saturejka, dobromysl, šalvěj, tymián, estragon, yzop, majoránka, pažitka, petržel, kopr, máta, kmín, libeček, pohanka, meduňka). Dále vyrábíme jejich vzájemnou kombinací kořenící směsi (na kuře, na maso, na ryby, na těstoviny, do polévky a bylinný peprník).
Velkou část naší produkce bylin dodáváme k dalšímu zpracování na čaje firmě "Sluneční brána" v Čejkovicích. Z pečlivě vybraných bylin jsme sestavili a s úspěchem prodáváme originální bylinné relaxační koupele v 5 druzích.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

5.5

Roční produkce lahví:

10000

Cenové rozpětí od:

80

Cenové rozpětí do:

200

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, vína originální certifikace

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Muškát moravský, Pálava, Ryzlink rýnský

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

André, Cabernet Moravia

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Certifikovaná produkce jakostních a přívlastkových biovín

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf 1999 Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf 2000 Bacchusův pohár Weinparade Poysdorf 2002 Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf 2002 1.místo na Mezinárodní spotřebitelské ochutnávce biovín Pavlov 2004 1.místo na Mezinárodní spotřebitelské ochutnávce biovín Pavlov 2005

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech