Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinařství Pavlov, spol. s r.o.

Typ cíle: vinařství
Město/obec: Pavlov
Adresa: Česká 149
PSČ: 692 01
Podoblast: Mikulovská
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°52'26.238"N; 16°40'6.323"E

Logo - Vinařství Pavlov, spol. s r.o.

Kontakt

Telefon (provozovna):

519 504 217 Volat

E-mail:

info@vinarstvipavlov.cz

Web:

www.vinarstvipavlov.cz

Popis firmy:

Chráněná oblast Pálavské vrchy je posledním výběžkem vápencových Alp. Pro svou biosférickou jedinečnost byla zapsána do seznamu rezervací UNESCO. Nachází se zde vinařská obec Pavlov s výjimečnou architekturou barokních vinařských domů, která získala již ve středověku punc významného vinařského centra. Vinařství Pavlov leží přímo v srdci této malebné obce.

Dnešní Vinařství Pavlov bylo zbudováno propojením tří sklepních hospodářství a ze zachovaných zdrojů si nese v názvu letopočet 1897.

Rozšířený popis firmy:

Dnešní Vinařství Pavlov bylo zbudováno propojením tří sklepních hospodářství a ze zachovaných zdrojů si nese v názvu letopočet 1897.

Místní viniční tratě patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Jedinečné vápencové podloží svahů Pálavy, chráněných před studenými větry, s přispěním nadmořské výšky dává zdejším vínům odrůdově typická aromata a svěží charakter.

Vinařství Pavlov se zaměřuje pouze na bílé odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Rulandské šedé a Rulandské bílé. Při vzniku samotných vín hledáme spojení tradičních odrůd a daru unikátnosti místních podmínek za využití moderních technologií. Vždyť stejně jako u člověka, tak i u vína ovlivňuje jeho charakter a kvalitu prostředí, ve kterém vzniká a vyvíjí se. Vínu také musíme věnovat lásku a péči, vlídně k němu promlouvat, hýčkat ho, jedině tak nám veškeré naše úsilí vrátí nádhernou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky prožitými při vzájemném setkání.

Velký důraz klademe na výběr viničních tratí, a proto v naší nabídce najdete vína z prestižních tratí jako jsou Sahara, Stará hora, Slunný vrch či Pod Pálavou v obci Pavlov. Z katastru obce Dolní Věstonice zpracováváme hrozny z viničních tratí U kapličky, Pod Pálavou a U třech pannen.

V roce 2003 se poprvé Vinařství Pavlov zařadilo k vinařstvím s nabídkou speciálních přívlastkových vín v nejvyšší jakostní kategorii, a to vín slámových.

Naše vína jsou chloubou prestižních restaurací.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Cenové rozpětí od:

199

Cenové rozpětí do:

380

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, slámové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Müller Thurgau, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Tramín červený

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

výběrová vína z odrůd typických pro oblast Pálavy

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

• OENOFORUM 2017 - zlatá medaile a nejlepší Sauvignon blanc pro Sauvignon 2016 pozdní sběr • OENOFORUM 2017 - zlatá medaile pro Chardonnay 2016 pozdní sběr • Concours Mondial de Bruxelles 2017 - zlatá medaile pro Tramín červený 2015 výběr z hroznů • Valtické vinné trhy 2017 – velká zlatá pro Chardonnay 2016 pozdní sběr • Bacchus Madrid 2016 – zlatá medaile pro Rulandské šedé 2013 pozdní sběr • Prague Wine Trophy 2016 – Prague Premium Gold pro Chardonnay 2015 pozdní sběr • OENOFORUM 2016 – zlatá medaile pro Pálava 2015 pozdní sběr • San Francisco IWC 2016 – velká zlatá medaile pro Rulandské bílé 2015 pozdní sběr • AWC VIENNA 2016 – zlatá medaile pro Müller Thurgau 2015 pozdní sběr • AWC VIENNA 2016 – zlatá medaile pro Tramín červený 2015 výběr z hroznů • TERRAVINO 2016 – stříbrná medaile pro Tramín červený 2015 výběr z hroznů

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

20

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

2

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Řízená degustace na objednávku:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Fotografie objektu

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech