Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Rodinné vinařství Skoupil

Typ cíle: vinařství, vinotéka, ubytování, restaurace
Město/obec: Velké Bílovice
Adresa: Sadová 1399
PSČ: 691 02
Podoblast: Velkopavlovická
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°51'16.87"N; 16°54'43.96"E
Nadmořská výška: 220m

   
Logo - Rodinné vinařství Skoupil

Kontakt

Telefon (provozovna):

739 036 754 Volat

Telefon (provozovna, alternativní):

725 392 212 Volat

E-mail:

info@skoupil.com

Web:

www.skoupil.com

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Vinařství Skoupil se nachází ve Velkých Bílovicích, v části sklepů zvaných Belegrady. Od roku 2010 jsme přesunuli vinařství do multifunkčního komplexu, kde na jednom místě naleznete moderní vinařství, restauraci s kapacitou 110 osob a ubytování pro 45 osob.

Rozšířený popis firmy:

Rodinné vinařství Skoupil bylo založeno v roce 1992 současným majitelem, vinařem a vinohradníkem v jedné osobě Petrem Skoupilem.

Vinařství je známé především díky kvalitnímu vínu. Svoji tvář i duši mu propůjčil Petr Skoupil se svojí vizí výroby jemných kvalitních vín. Milovníky a znalce vín osloví i rodinný a osobní přístup k zákazníkovi. Rodinné vinařství je také díky tomu, že do vinařství nastoupili i dva synové. Ing. Petr Skoupil ml. se stará o obchod, ekonomiku a marketing. Nejmladší syn František Skoupil je technologem vinařství.

Naše vína pocházejí z těch nejlepší tratí Velkých Bílovic.
V současné době vinařství obhospodařuje 25 hektarů vlastních vinic, kterým věnujeme celoroční péči. Další hrozny z 5 hektarů nakupujeme od místních pěstitelů, s kterými úzce spolupracujeme a dbáme na kvalitu hroznů. Produkce vinařství dosahuje 200000 lahví. Tradici, založenou na respektu k přírodě i půdě, spojujeme s moderními postupy, díky nimž dosahujeme kvality svých vín. Naše hrozny zpracováváme nejšetrnější, ojedinělou metodou pomocí selektoru bobulí. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin.

V roce 2016 vinařství změnilo kompletně svůj design
a vzhled etiket. Za novou etiketu Terroir jsme získali společně s Design studio Pergamen ocenění Reddot design award. Při změně etiket jsme rozdělili vína do 4 řad – Keramika, Terroir, Reserva a Limited.

Popis cesty:

Sjezd z dálnice D2 na Velké Bílovice. Příjezd po silnici č. 422 do Velkých Bílovic. Dále po hlavní silnici po ulici Podivínská. Na křižovatce odbočit v pravo na ulici nám. Osvoboditelů. Po pravé straně se nachází náměstí. Na další křižovatce odbočit v levo na Čejkovice. Dále pokračjte po ulici Čejkovická. Po cca 1 km zahněte první ulicí do prava a po dalších cca 200 m jste na místě.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Adresa firmy

Ulice:

Čejkovská 450

PSČ:

69102

Město/obec:

Velké Bílovice

Podoblast:

Velkopavlovická

Okres:

Břeclav

Kraj:

Jihomoravský

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

25

Roční produkce lahví:

200000

Cenové rozpětí od:

129

Cenové rozpětí do:

1000

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, šumivá vína, svatomartinské víno, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

André, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot, Modrý Portugal, Rulandské modré

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

Tvorba vlastního oleje z hroznových jader, domácí barrikované jablkovice. Sekty vyráběné jak metodou charmat, ale také klasickou metodou.

Dosažená ocenění na soutěžích vín:

Vinař roku České republiky 2008, 2. místo v soutěži Vinař roku České republiky 2010, 3x Best of Nation na IWC San Francisco (2009, 2010, 2013), Absolutní Champion Prague wine Trophy, 1000 best wine of the world - Vinalies Paris, Concours de mondial Bruxelles 2008 - best merlot, Champion Vinum Juvenale, TOP Vinařský cíl - kategorie ubytování 2014, Vítěz Reddot design awards, Vítěz German design awards, Finalista soutěže Obal roku

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má celoročně pravidelnou otevírací dobu:

ANO

Otevírací doba:

 

 

oddo
 
pondělí0:000:00
úterý11:0023:00
středa11:0023:00
čtvrtek11:0023:00
pátek11:0023:00
sobota11:0023:00
neděle11:0015:00

Otevírací doba poznámka:

Restaurace Vinařský dům pro Vás připravuje skvělá a chutná jídla, která mohou být doprovázena našimi lahodnými víny. Pro naše hosty připravujeme především tradiční moravskou kuchyni i speciality. Dle přání připravíme našim hostům nevšední zážitkovou gastronomii. Specializujeme na snoubení jídla a vína. Díky variabilitě uspořádání míst je restaurace a salonek ideálním místem pro pořádání rodinných a firemních oslav a svateb. Kapacita restaurace: 110 míst Venkovní zahrádka: 24 míst Posezení u grilu: 18 míst Salónek: 50 míst

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

30

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

3

V objektu je úschovna kol. Počet míst:

20

Objekt má bezbariérový přístup:

ANO

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC) pro hendikepované:

ANO

Programy

Program č.1

Název:

Skoupil vs. Vemena

Popis:

Technolog, hlavní sommeliér vinařství František Skoupil si přizval své kolegy a mistry v oboru grillování, racletování Dominika Drmelu a Vaška Obodu ze společnosti z Botique gurmán, které mimo jiné prezentují ty nejlepší sýry a pochutiny v ČR společně pak vytvoří menu pro letní grilovací sezónu jednou do měsíce, která se bude konat právě v nádvoří rodinného vinařství Skoupil.

Minimální počet osob:

20

Maximální počet osob:

150

Cena programu (na osobu při minimálním počtu účastníků programu):

150

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

Restaurace Skoupil

Maximální kapacita u stolů:

60

Maximální kapacita - stání:

60

Prostor č.2

Název:

Autentická zahrádka s výhledem na pálavu

Maximální kapacita u stolů:

24

Maximální kapacita - stání:

24

Prostor č.3

Název:

Salónek

Maximální kapacita u stolů:

60

Maximální kapacita - stání:

60

Prostor č.4

Název:

Propojený kongresový sál

Maximální kapacita u stolů:

120

Maximální kapacita - stání:

120

Ubytování

Typ ubytování:

penzion

Počet lůžek:

47

Cena za lůžko:

650

Počet pokojů:

15

Snídaně:

ANO

Obědy:

ANO

Večeře:

ANO

Popis ubytování:

Nechte se hýčkat stylovým ubytováním našeho penzionu s výhledem na malebné vinohrady v srdci největší vinařské obce České republiky Velké Bílovice. Díky vašim hlasům a především spokojenosti s našimi službami se můžeme pyšnit titulem - vítěz v kategorii "NEJLEPŠÍ UBYTOVÁNÍ" v prestižní soutěži TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014. Pod jednou střechou na Vás čeká pohodlí a odpočinek v krásných, moderně zařízených pokojích a zároveň výborná kuchyně s bohatým výběrem jídel, vína z našeho vinařství i dalších nápojů, v lobby baru a na letní zahrádce. Přijeďte si užít do našeho Vinařského domu vinařskou turistiku s dokonalým komfortem. Hotelovým hostům je zdarma k dispozici parkoviště přímo u penzionu s kapacitou 40 parkovacích míst. WIFI připojení v celém Vinařské domě zdarma. Nabídka pokojů 6 x dvoulůžkový, 1 x třílůžkový, 5 x čtyřlůžkový, 2 x pětilůžkový, 1 x dvoulůžkový apartmán Pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. A dále je k dispozici televize, internetové spojení WIFI zdarma. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, hlídané parkoviště, úschovna jízdních kol a ubytovací poplatek obci. Pro rezervaci vašeho ubytování či dotazu volné kapacity nás neváhejte kontaktovat.

Fotografie objektu

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít

Vinařský fond startuje kampaň na podporu párování vína a jídla

13. 9. 2018 06:18, Pro veřejnost

Ve čtvrtek 13. září spustil Vinařský fond vůbec poprvé tematickou kampaň, která si klade za cíl prohloubit u široké veřejnosti vnímání vína a jídla jako přirozené kombinace. Kampaň se bude v průb ...

Vína z Moravy, Vína z Čech