Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Typ cíle: vinařství, vinotéka
Město/obec: Borotice
Adresa: Borotice 76
PSČ: 671 78
Podoblast: Znojemská
Okres: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°51'29.23"N; 16°14'43.932"E

Logo - Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Kontakt

Telefon (provozovna):

515 261 812 Volat

Telefon (firma):

515 271 209 Volat

E-mail:

info@vslechovice.cz

Web:

www.vslechovice.cz

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci lahvových vín z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.
V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Rozšířený popis firmy:

Královská vína z královské země
Historie společnosti

Vinné sklepy Lechovice se pyšní jednou z největších rozloh vlastních vinic ve Znojemské vinařské oblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem
Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837.
Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.
V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.
Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Společnost je od roku roku 2011 certifikována podle normy ISO 22000.
Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování v nerezových nádržích za pomoci nových technologií, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.

Popis cesty:

Sídlo firmy, výroba vína i prodejní sklad se nachází ve vinařské obci Borotice vzdálené 3 km jižně od Lechovic.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Adresa firmy

Ulice:

Dolní Česká 42

PSČ:

669 02

Město/obec:

Znojmo

Podoblast:

Znojemská

Okres:

Znojmo

Kraj:

Jihomoravský

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

230

Roční produkce lahví:

1000000

Cenové rozpětí od:

50

Cenové rozpětí do:

1000

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, ledové víno, slámové víno, šumivá vína, vína originální certifikace, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Müller Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

André, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

SEKT ZE DNA VRANOVSKÉ PŘEHRADY Sekt Lechovice ze dna Vranovské přehrady Ukládáním sektu na dno přehrady jsme jako vinaři vstoupili na neznámou půdu. Pro sekt je nutné zajistit bezchybné uzavření lahví pro zrání a také technicky vyřešit jejich nedotknutelnost. Sekt ukládaný na dno Vranovské přehrady je již tradičně vyráběn z odrůd Veltlínské zelené, Muškát moravský a Ryzlink rýnský. Takto vytvořené víno je již ověřenou kombinací pro výrobu lechovického sektu, při jehož výrobě se využívá metoda tradičního kvašení v lahvi. Sekt zraje na dne přehrady vždy jeden rok v hloubce 40 m, při teplotě 5°C a tlaku 5 atmosfér. Podle odborníků dává právě volba odrůd a uložení při stabilní teplotě a tlaku tomuto sektu nezaměnitelnou chuť. Sekt byl tedy poprvé potopen ke slavnostnímu výročí 900 let od založení Vranova nad Dyjí. Tehdy bylo uloženo přesně 900 lahví tohoto výjimečného nápoje. Každým rokem počet potopených lahví narůstá přesně o jednu láhev, jako roků Vranova nad Dyjí. Výlov sektu je tedy mezi příznivci lechovického vína vždy příjemnou příležitostí se sejít u sklenky dobrého vína a společně sledovat, jak potápěči slavnostně vyzdvihnou ze dna Vranovské přehrady ocelové klece, ve kterých je uložen všemi očekávaný Sekt Lechovice. Galavečer sektu je vítaným setkáním všech gurmánů, pro než se tento zvláštní sekt již stal pojmem. Sekt na dně pro nás hlídá sumec Lech, s kterým se můžeme při výlovu sektu setkat alespoň prostřednictvím velkoplošné projekce, na které nám sumec vypráví o výrobě tohoto šumivého pokladu, ale i o tom, co se děje pod hladinou po dobu, co ho střeží. Sekt Lechovice by však nemohl existovat bez lidí velkého srdce, kteří sem každoročně přicházejí s vědomím, že získané peníze půjdou ve prospěch centra Paraple, na pomoc lidem s postižením míchy. Pokud chcete ochutnat toto vyjimečné víno, zúčastněte se naší internetové dražby na stránkách www.vslechovice.cz jejíž výtěžek poputuje právě na konto tohoto centra.

Doplňková nabídka

Nabízíme řízené ochutnávky s prohlídkou sklepu, firemní večírky. Ubytování v místě.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má celoročně pravidelnou otevírací dobu:

ANO

Otevírací doba:

 

 

oddo
 
pondělí07:0015:00
úterý07:0015:00
středa07:0015:00
čtvrtek07:0015:00
pátek07:0015:00
sobota0:000:00
neděle0:000:00

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

8

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

1

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

Fotografie objektu

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.