Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Typ cíle: vinařství, vinný sklep, vinotéka
Město/obec: Borotice
Adresa: Borotice 76
PSČ: 671 78
Podoblast: Znojemská
Okres: Brno-venkov
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°51'29.23"N; 16°14'43.932"E

Logo - Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Kontakt

Telefon (provozovna):

777 173 589 Volat

E-mail:

info@vslechovice.cz

Web:

www.vslechovice.cz

Vinařství nebo vinotéka provozuje zásilkovou službu:

E-shop

Popis firmy:

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci lahvových vín z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.
V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Rozšířený popis firmy:

Královská vína z královské země
Historie společnosti

Vinné sklepy Lechovice se pyšní jednou z největších rozloh vlastních vinic ve Znojemské vinařské oblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem
Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837.
Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.
V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.
Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Společnost je od roku roku 2011 certifikována podle normy ISO 22000.
Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování v nerezových nádržích za pomoci nových technologií, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.

Popis cesty:

Sídlo firmy, výroba vína i prodejní sklad se nachází ve vinařské obci Borotice vzdálené 3 km jižně od Lechovic.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

230

Roční produkce lahví:

1000000

Cenové rozpětí od:

33

Cenové rozpětí do:

1000

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí, výběr z cibéb, ledové víno, slámové víno, šumivá vína, likérové víno, vína originální certifikace, růžové víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Chardonnay, Irsai Oliver, Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltlínské červené rané, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

SEKT ZE DNA VRANOVSKÉ PŘEHRADY Sekt Lechovice ze dna Vranovské přehrady Ukládáním sektu na dno přehrady jsme jako vinaři vstoupili na neznámou půdu. Pro sekt je nutné zajistit bezchybné uzavření lahví pro zrání a také technicky vyřešit jejich nedotknutelnost. Sekt ukládaný na dno Vranovské přehrady je již tradičně vyráběn z odrůdy Sauvignon. Sauvignon je již ověřenou odrůdou pro výrobu lechovického sektu, při jehož výrobě se využívá metoda tradičního kvašení v lahvi. Sekt zraje na dne přehrady vždy jeden rok v hloubce 40 m, při teplotě 5°C a tlaku 5 atmosfér. Podle odborníků dává právě správná volba odrůdy a uložení při stabilní teplotě a tlaku tomuto sektu nezaměnitelnou chuť. Sekt byl poprvé potopen ke slavnostnímu výročí 900 let od založení Vranova nad Dyjí. Tehdy bylo uloženo přesně 900 lahví tohoto výjimečného nápoje. Každým rokem počet potopených lahví narůstá přesně o jednu láhev, tak jak narůstá stáří Vranova nad Dyjí. Sekt Lechovice by však nemohl existovat bez lidí velkého srdce, kteří nakupují sekt s vědomím, že získané peníze půjdou ve prospěch centra Paraple, na pomoc lidem s postižením míchy. Víno je možné zakoupit na našem e-shopu na www.vslechovice.cz a tím přispět na konto centra Paraple.

Doplňková nabídka

Nabízíme řízené ochutnávky s prohlídkou sklepu, firemní večírky. Ubytování v místě.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má celoročně pravidelnou otevírací dobu:

ANO

Otevírací doba:

 

 

oddo
 
pondělí07:0015:00
úterý07:0015:00
středa07:0015:00
čtvrtek07:0015:00
pátek07:0015:00
sobota0:000:00
neděle0:000:00

Otevírací doba poznámka:

9:00 - 19:00 můžete PO-NE navštívit naši prodejnu v Lechovicích, nebo ve Znojmě. Možnost parkování, platby platební kartou, využití rodinného pasu, nebo senior pasu na 10% slevu z našich vín.

Možnost platby platební kartou:

ANO

Služby vinařské turistiky

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní automobily. Počet míst:

8

Ve vzdálenosti do 100 m od zařízení je parkoviště pro osobní autobusy. Počet míst:

1

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí zajištění cateringu. Ten je nutné objednat předem:

ANO

V objektu zařízení se nachází sociální zázemí (WC):

ANO

PROSTORY

Prostor č.1

Název:

Zámecký vinný sklep v Lechovicích

Maximální kapacita u stolů:

30

Maximální kapacita - stání:

30

Fotografie objektu

K danému objektu nejsou zatím umístěny žádné fotografie.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech