Menu
vinari

Upravit tento objekt Upravit tento objekt

Pavel Esterka

Typ cíle: vinařství, vinný sklep
Město/obec: Hovorany
Adresa: Hlavní 55
PSČ: 696 12
Podoblast: Slovácká
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský
GPS: 48°53'49.038"N; 17°1'26.434"E

Logo - Pavel Esterka

Kontakt

Telefon (provozovna):

777 314 313 Volat

Fax:

539 003 706

E-mail:

pavel.esterka@seznam.cz

Web:

www.vinarstviesterka.cz

Popis firmy:

Filozofie naší firmy je jednoduchá: Poctivou každodenní prací přetvářet sebe i přírodu a získávat obživu. Příroda nás učí žasnout nad krásou a současně nás učí pokoře. Nepřízeň počasí a přírodních podmínek nám dává dostatek příležitostí zakoušet, že nad ní nejsme pány. Čtyři roční období na vinici dávají našemu životu rytmus. Lásku k práci, lidem i přírodě, na které jsme závislí, se snažíme předat i svým čtyřem dětem.

Rozšířený popis firmy:

Celý sortiment vína můžete ochutnat na akci Otevřené sklepy Mutěnice v dubnu, nebo Otevřené sklepy v Hovoranech v červenci. Další vinařskou akcí je Pochod slováckým vinohradem, který je pořádaný druhou sobotu v říjnu v Mutěnicích, kde též můžete ochutnat naše víno.

zvětšit mapu  

Vinařské oblasti

Více o prodeji těchto vín na Aplikaci víno na dotek.

Adresa firmy

Ulice:

U Obory 1211

PSČ:

69611

Město/obec:

Mutěnice

Podoblast:

Slovácká

Okres:

Hodonín

Kraj:

Jihomoravský

Informace o produkci

Rozloha vinic (ha):

5

Roční produkce lahví:

6000

Cenové rozpětí od:

110

Cenové rozpětí do:

180

Vyráběné nebo nabízené kategorie vín:

zemské víno

Vyráběné nebo nabízené odrůdy bílých vín:

Hibernal, Müller Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Veltlínské zelené

Vyráběné nebo nabízené odrůdy červených vín:

Cabernet Moravia, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré

Zvláštnosti v sortimentu nabízených vín, speciality v nabídce:

V letošním roce přešli na používání nového typu lahví. U bílých vín jsme poprvé použily závity. Doufáme, že oceníte jejich přednosti. Taktéž naší novinkou je frizzanté. Letos vyrobené z odrůd Cabernetu Moravia rosé a Rulandského bílého. Jde o jemně perlivé víno, které je plněno pod tlakem do lahví. Vína jsou osvěžující s nižším obsahem alkoholu, též vhodná k přípravě letních koktejlů nebo střiků. A v poslední řadě je to náš vinný mošt - doušek přírody - 100 % hrozenková šťávička, vyrobená výhradně z čerstvě lisovaných hroznů pěstovaných v souladu s životním prostředím. Konzervace probíhá pouze formou pasterizace, tedy bez chemických látek. Dle zákona na etiketě musí být uvedeno, že obsahuje oxid siřičitý, ale jen z toho důvodu, že v naší provozovně i v provozovně, kde se mošt vyráběl, se oxid siřičitý používá, do samotného moštu jej ale nepřidáváme! Šťáva z vinných hroznů obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Šťávičku můžete rovnou konzumovat nebo přidat do míchaných teplých i studených nápojů. Je možné ředit až 1:3. Ale dle gusta, záleží, jak moc máte rádi sladké. Opět jde o náš oblíbený, u nás osvědčený a pro naši oblast Moravy vyšlechtěný Cabernet Moravia. Můžete ho u nás tedy ochutnat v různých podobách, bez alkoholu (mošt), s mírným alkoholem (frizzanté), klasické červené víno i s vyšším obsahem alkoholu (dezertní), jak je libo.

Otevírací doby

Vinařství, vinný sklep nebo vinotéka má otevřeno pouze na objednávku:

ANO

Služby vinařské turistiky

Zařízení nabízí vlastní vína:

ANO

Zařízení nabízí teplou i studenou kuchyni:

ANO

Občerstvení je nutné objednat předem:

ANO

Fotografie objektu

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech