Menu

Výhody pro certifikovaná zařízení a informace pro zájemce o certifikaci

certifikace obr3Splnění certifikačních kritérií posuzuje osoba k tomu písemně oprávněná Národním vinařským centrem. O následném udělení známky pak definitivně rozhoduje kolegium hodnotitelů, které vydává závěrečný verdikt. Ten obsahuje zdůvodnění při zamítnutí udělení certifikace, případně doporučení k odstranění nedostatků.

 

 ÚSPĚŠNĚ CERTIFIKOVANÝM ZAŘÍZENÍM JSOU POSKYTOVÁNY NÁSLEDUJÍCÍ VÝHODY:

  • Nadstandardní zvýraznění certifikovaného zařízení na webu www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz, www.wineofczechrepublic.cz, v adresáři vinařství, vinných sklepů a vinoték, v sekci „Víno a turistika" a v interaktivní mapě.
  • Distribuce samostatného letáčku s informacemi o certifikaci na veletrzích, vinařských a jiných akcích pořádaných Národním vinařským centrem potažmo Vinařským fondem ČR nebo Nadací Partnerství.
  • Zvýraznění zápisu certifikovaných zařízení v nosném produktu propagace - v turistických průvodcích „To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě" a „To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách", které obsahují i pasáž věnující se certifikaci.
  • Na certifikovaná zařízení se bude pohlížet jako na elitní subjekty vinařské turistiky. Národní vinařské centrum i Nadace Partnerství bude dávat těmto subjektům přednost při pořádání novinářských press či fam tripů.
  • Certifikované subjekty budou realizátory projektu přednostně propagovány v médiích.
  • Zařízení budou označena smaltovanými tabulkami s logem „Vína z Moravy" nebo „Vína z Čech" a nápisem v češtině i angličtině „Certifikace vinařské turistiky" (tabulka musí být viditelně umístněna na certifikovaném zařízení).
  • Zájemci o certifikaci si mohou vyžádat podrobnější informace na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Podrobná certifikační kriteria ke stažení (PDF)

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech