Menu
akce a novinky

Galerie rulandských vín v ČR 2014

20. 6. 2014 12:34

Vážení přátelé – vinaři.
Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 8. ročník Galerie rulandských vín v ČR. Chceme navázat na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska. Přehlídka se týká odrůd Rulandské bílé, šedé a modré ( Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir) a Chardonnay.

8. ročník GRV v ČR se uskuteční 16. srpna 2014 ve 14 hodin ve sportovní hale Klvaňova Gymnázia v Kyjově. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, akce je pořádána s podporou Vinařského fondu ČR.
Nejvýše hodnocená vína obdrží ceny prezidenta ČR, hejtmana Jihomoravského kraje, velvyslance EU, starosty města a dalších významných osobností a institucí.
Degustace bude 9. srpna v 10 hodin v Klvaňově gymnáziu a vína budou hodnotit komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami za využití elektronického hodnocení Elwis. Prezentace je v 9.30 hodin.

Vážení vinaři. Dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve.
Soutěž je otevřená jen pro profesionální výrobce vína. Přihlašovací poplatek je 150.- Kč nebo 6 Euro. Online registrace je možná přes portál NVC na adrese www.elvis.cz
Soutěž je medializována sdělovacími prostředky a vzhledem k tomu, že v uvedený termín budou v městě „Kyjovské letní slavnosti", očekáváme tradičně velký počet návštěvníků.
Třiceti procentům vín budou uděleny zlaté medaile a dána možnost objednat si medailičky 8. ročníku Galerie rulandských vín v ČR.
Statut, kde jsou uvedena sběrová místa a další informace získáte na vinařských webech (www.vinazmoravy.cz;  www.wineofczechrepublic.cz , atd.) nebo své dotazy adresujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Pokud budete mít zájem zúčastnit se degustace a splňujete podmínky Statutu, přihlaste se
do 12. července na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (602 937 871).

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.

Mgr. Pavel Navrátil
jednatel Cechu kyjovských vinařů