Menu
akce a novinky

Podporujme vína z naší země

Opatření proti epidemii bohužel tvrdě dopadla i na prodej vína, a tedy i na moravské a české vinaře. Ti přišli o tradiční obchodní a prezentační příležitosti, jakými jsou degustace a košty, otevřené sklepy, celý segment restaurací, vináren a hotelů a do značné míry i prodej „ze dvora“.

Vinařský fond tedy připravil kampaň, kterou apeluje na veřejnost, aby vinaře v následujícím období podpořila svou přízní a dávala jim při nákupu vína přednost.

Období jarních a letních měsíců je tradičně hlavní sezónou růžových vín, čemuž odpovídala i dosavadní jarní komunikace na podporu našich vín. Situace se ale velmi změnila, a tak Vinařský fond rozšířil záběr. Ústředním tématem všech aktivit tak je myšlenka „Podporujme vína z naší země.“, která reaguje na současnou společenskou situaci a větší ochotu spotřebitelů preferovat tuzemskou produkci.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech