Menu
akce a novinky

Proč vína z Moravy a Čech?

I když je období nejpřísnějších omezení za námi, potrvá ještě řadu měsíců, než se život v zemi vrátí do dřívějšího rytmu. A k tomuto rytmu nepochybně patří i kvalitní víno.

Pro moravské a české vinaře, stejně jako restauratéry a vinárníky, se ale mnoho věcí změnilo a ještě změní nejen na pár týdnů a měsíců. Důsledky ponesou mnohem déle. Přestože všechny přírodní podmínky vinařství v České republice nesmírně přejí, naše vinaře čeká náročné období. Víc než kdy jindy ocení, budou-li Češi, ne-li už napořád, tak alespoň rok či dva, pravověrnými vinařskými patrioty. Dostanou za to vynikající vína světové úrovně a jako bonus pocit, že pomohli dobré věci a podpořili živobytí někoho, kdo do něj ze sebe dává úplně vše. Jednou z nejsnazších forem podpory je dát přednost moravským a českým vínům.

Moravská a česká vína jsou srozumitelná

Na našem území funguje systém dělení vín podle kvality založený na cukernatosti vinného moštu. Čím lepší je rok, čím lépe se vinař o vinohrad stará, tím lépe dozrají hrozny, a tedy obsahují i více přírodního cukru a s ním dalších aromatických látek. Jistou informaci o kvalitě vína tedy přináší už etiketa a jeho označení.

Moravská a česká vína jsou mimořádně pestrá

I přes poměrně snadnou orientaci v moravských a českých vínech je až neuvěřitelná a ve světovém srovnání unikátní jejich rozmanitost. V České republice se pěstuje více než padesát odrůd, což je záruka, že si to své oblíbené najde opravdu každý. Několik odrůd je navíc přímo na našem území vyšlechtěných.

Moravská a česká vína jsou ekologická

Za období posledních třiceti let se naše vinohradnictví výrazně proměnilo. Vinaři nakoupili a začali používat nejmodernější technologie, zaměřili se přísně na kvalitu vína a výrazně také nakročili k ochraně životního prostředí. Drtivá většina z nich pěstuje révu a vyrábí víno, když ne přímo v biokvalitě, tak v režimu jen minimálního používání chemických prostředků.

Moravská a česká se neztratí ani ve světě

Moravská a česká vína také snesou srovnání se světovými víny. Jednoznačným důkazem jsou úspěchy na mezinárodních vinařských soutěžích. Jen v loňském roce si z těchto soutěží přivezla 990 medailí a řadu titulů šampiona.

Moravským a českým vínům nahrává i počasí

Klima má značný vliv na vinnou révu. Ideální podmínky pro pěstování révy se tak v důsledku globální změny klimatu přesouvají do severnější části Evropy, tedy i k nám. Díky tomu se v horizontu let může stát jižní Morava jedním z nejlukrativnějších vinařských regionů světa a unikátní ročník 2018 toho byl přesvědčivým poslem.

Plnohodnotná nabídka

Vedle samozřejmosti v podobě bílých a červených vín, a to jak mladých, tak vyzrálých, si u nás poslední desetiletí vytváří prostor i vína růžová. Nejoblíbenější jsou stále vína suchá a polosuchá, ale většina vinařů věnuje část své produkce také vínům polosladkým, sladkým i speciálním ledovým a slámovým. Nechybí ale ani bohatá nabídka sektů, jejichž výroba je i prestižní záležitostí, protože ukazuje vysokou profesionální úroveň každého vinařství.

Ať už budou důvody pro výběr moravských a českých vín ryze racionální, nebo se do nich promítne i duše vinařského patriota, bude to výběr, který zachutná i pomůže.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech