Menu
akce a novinky

Moravské a české víno seženete na internetu

Na přelomu března a dubna většinou začíná vinařská sezona a na trhu se ve velkém objevují vína předchozího ročníku. Restriktivní opatření, která nás mají především chránit před pandemií, bohužel dopadla i na naše vinaře a omezila možnosti prezentace a prodeje vín.

Pro milovníky vína to ale neznamená, že by si nemohli dobrá moravská a česká vína koupit. Stále existuje několik možností, jak si je obstarat, a to vedle obchodních řetězců a vinoték hlavně díky nákupu na internetu.

Online nákup vína až dosud nepatřil mezi hlavní způsoby, jak si víno opatřit, ale co nebylo zvykem donedávna, se dnes stává něčím běžným. Při uzavřených obchodech tento druh prodeje rychle roste napříč odvětvími od potravin přes oblečení až po elektroniku. Celkově objemy obchodů prostřednictvím internetu během března vzrostly o 44 %. Nákupy online potravin pak o 215 % a online nákupy hotových jídel z restaurací dokonce o 286 %.

E-shopy vinařství

Vlastní e-shopy jsou dnes běžné pro většinu vinařství, a dodávka vína je tak možná kamkoli po republice a výjimkou nebývá ani Slovensko. Tento způsob prodeje je pro spotřebitele nejen pohodlný, ale v době apelů na společenský distanc zároveň i odpovědný a bezpečný.

Přehled vinařství, která mají své e-shopy

Pokud vybraný vinař takový e-shop nemá, není třeba se bát kontaktovat ho přímo, třeba prostřednictvím e-mailu nebo telefonu, a domluvit se s ním na dodání vína. Určitě své víno rád zájemcům pošle.

E-shopy s vínem či alkoholem

Kromě vlastních e-shopů vinařů a vinařství existují také specializované e-shopy s alkoholem, ale i jen s vínem. Tyto obchody vlastně simulují online vinotéku a nabízejí často větší výběr vín od různých vinařů z celé republiky, a za jedno poštovné tak lze nakoupit vína od více vinařů.

E-shopy s širokou nabídkou moravských a českých vín

E-shopy s potravinami

Dalším způsobem, jak si pořídit poměrně jednoduše víno, jsou internetové supermarkety, které dnes již nabízejí poměrně široký sortiment moravských a českých vín. Nejznámějším příkladem je Tesco, které online nákup a rozvoz nabízí již několik let a v nabídce má slušný výběr našich vín. Výhradně internetové supermarkety Košík.cz a Rohlik.cz teď zažívají nejrušnější období své historie a s nimi i online prodeje moravských a českých vín. Rohlik.cz má dokonce vlastní profesionální someliérku, která vybírá a ručí za kvalitu nabízených vín. Víno a jídlo k sobě patří od nepaměti, a tak by víno našich vinařů nemělo chybět ani při online objednávce jídla.

Online nákup vína je moderní služba, která nabízí pohodlný a často poměrně jednoduchý způsob, jak si pořídit dobré moravské nebo české víno, a to zdaleka nejen v dobách pandemie a omezeného chodu země. Zároveň je online nákup také formou podpory našim vinařům, kterým tak z každé prodané láhve zůstane víc. V nadcházejícím období budou podporu milovníků vína potřebovat.

Inspiraci pro nákup konkrétních moravslých a českých vín včetně jejich hodnocení najdete zde: www.mojelahve.cz 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech