Menu
akce a novinky

Jak nakupovat víno na internetu

Vína ročníku 2019, ale i ta starší jsou už připravená k prodeji a vinaři by je rádi svým zákazníkům a všem milovníkům vína představili. Prostřednictvím restaurací, vináren, sklepů a nejrůznějších vinařských akcí to ale ještě nějaký čas nebude možné.

Zůstává zde ale možnost nákupu přes internet. U takového nákupu vždy rozhoduje pohodlí zákazníka. Základem je samozřejmě přehlednost e shopu, přívětivá grafika, dostatečný výběr a obsah informací. Důležité jsou ale i různé nástroje, které výběr usnadňují. U vína to pak platí dvojnásob.

Filtrování

Pokud obchod nabízí výběr z většího množství vína, nejlepší jsou různé filtry vyhledávání. Prvotní je samozřejmě rozdělení na bílé, červené a růžové víno, dále pak na tiché nebo perlivé a často dle zbytkového cukru na sušší a sladší. Užitečné je ale třeba filtrování podle odrůd, vinařské oblasti a podoblasti nebo ročníku. Tato specifická filtrování dávají zákazníkovi možnost srovnání vín stejného charakteru a volby pro něj toho nejlepšího.

Popis vína

Samozřejmostí je u každého vína základní popis a analytické hodnoty jako zbytkový cukr, obsah alkoholu nebo obsah kyseliny a náhled vína na fotce.

Rozumné náklady na dopravu a ochrana před rozbitím

Víno samo o sobě není lehké, a když se k němu přidá váha lahve, kilogramy rychle naskakují a s nimi náklady na dopravu. Při menších objednávkách levného vína mohou být vyšší, ale už při objednávání dražších vín v množství větším než 6 lahví, tedy 1 karton, vinaři často tyto náklady berou na sebe a nabízejí dopravu zdarma. Výjimkou nebývají ani bonusové programy pro stálé zákazníky, které kromě úspory za dopravu nabízí i zajímavé slevy.

Víno ve skleněné lahvi je přece jenom křehké a vyvstává oprávněná otázka, jestli objednané víno dorazí v pořádku a cestou se nerozbije. Ani toho se už v dnešní době není třeba bát. Většina internetových obchodů dává při posílání vína přednost před Českou poštou různým přepravním společnostem a kurýrům. Tito přepravci mají s doručováním vína už zkušenosti, a proto tedy nehrozí jejich rozbití špatnou manipulací. Existují také spolehlivé obaly na různé množství vína, od klasického kartonu na 6 lahví přes obaly na jednu nebo dvě lahve, které obsah ochrání. Kromě ochranného obalu a profesionality přepravců je také samozřejmostí pojištění zásilky.

Brzy se snad situace vrátí do normálu, nebo dojde alespoň k uvolnění a bude zase možné navštěvovat vinařské akce a jezdit na Moravu nebo do vinařských Čech za oblíbenými vinaři do sklepa. Objednávání vína přes internet ale už na stálo zůstane běžným nákupním chováním.

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech