Menu
akce a novinky

Nejlepším vínem České republiky je Rulandské modré ze Zámeckého vinařství Bzenec

Zástupci odborné hodnoticí komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2020, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Šampionem a zároveň nejlepším vínem České republiky pro rok 2020 se stalo Rulandské modré 2017, řada EGO, výběr z hroznů, číslo šarže 7235 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Hrozny pochází z Moravy – Mikulovské podoblasti, z obce Dolní Dunajovice, viniční trati Zimní vrch. Je to už 7. titul absolutního šampiona pro Zámecké vinařství Bzenec. Šampion se stal zároveň vítězem kategorie „E“ (červená vína do 4 g/l zbytkového cukru).

„Toto Rulandské modré vzniklo z perfektně vyzrálých hroznů z Dolních Dunajovic z trati Zimní vrch. Ruční sběr, desetidenní kvašení v otevřené nádobě a roční školení v nových barikových sudech dalo vzniknout vínu se světlejší rubínovou barvou a příjemnou viskozitou. Ve vůni jsou cítit sušené brusinky, švestky a lehký nádech sladkého koření v závěru. V chuti je elegantní, lehce kořenité s příjemnou kyselinkou a dlouhým závěrem,“ komentuje Ing. Zbyněk Žiška, hlavní enolog Zámeckého vinařství Bzenec.

Vyhlášení Šampiona 2020

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech